Çözüldü Excalibur G770 oyunda işlemci frekansı 0.79 GHz'e sabitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cihandurmus5

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim laptop bayağıdır kullanıyorum, Casper Excalibur G770 markası. Bugün laptopu açtığımda bu sorunla karşılaştım. Oyun açık değilken 2.3-2.6 GHz arasında geziyor fakat oyunu açtığım anda 0.79'a sabitliyor kendiliğinden. Güç seçenekleri vs denedim ama olmadı.

Çok ısındığı için olduğunu sanıyorum keşke Excalibur almasaydınız bende de var resmen rezillik.

Arkadaşım aldı o modellerden bir tane. Bir yıl dayanmadı hocam. Masaüstüne geçirdim ısrarla, memnun şu an. İş için il dışına giderken yine laptop götürüyor ama zaten iş vakti ayrı oyun vakti ayrı.

Core temp indirip orada çıkan yazıları atar mısınız.
Hani işlemci sıcaklığı? Kullanım değerleri önemli değil bize oyun sırasında işlemci sıcaklığı bilgisi lazım.
Screenshot_1.png

şuan görüldüğü gibi league of legends açık bi oyuna da girdim

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 45
İlk dediğinizi yapacağım fakat BIOS'a reset atmayı nasıl yapacağım? YouTube de vs videosu var mı?

Laptop olduğu için Clear CMOS tuşu olmayacaktır ya da BIOS piline ulaşması çok zor. BIOS'a girip BIOS üzerinden yazılımsal olarak sıfırlama işlemi yapılabilir diye biliyorum. CMOS reset işlemci bilgisayarı başlatamadığınız durumlarda başvurulan bir yöntem.

Laptop olduğu için clear CMOS tuşu olmayacaktır ya da BIOS piline ulaşması çok zor. BIOS'a girip BIOS üzerinden yazılımsal olarak sıfırlama işlemi yapılabilir diye biliyorum. CMOS reset işlemci bilgisayarı başlatamadığınız durumlarda başvurulan bir yöntem.

Hocam yazılımsal olarak sıfırlama var diye gönderdim.

Geri
Yukarı