Laptop işlemcisi 0,79 GHz'e sabitleniyor

Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm laptop kullanıyorum bir problemim var laptopun bütün bakımlarını yapmama rağmen (batarya hariç) GHz 0,79 sorunu çözülmedi.
Bakımlarını yaptırmadan önce bu sorun oluyordu bakımlarını yaptırıyım dedim yine çözülmedi termal macundan tut fan temizliğine kadar her şeyi yaptırdım format bile attırdım hatta şarj adaptörünü değişin dediler onu da değiştim ama hala sorun ortadan kalkmadı. Öncelikle herhangi bir oyuna girmeden önce internette gezinirken vs. bu sorun olmuyor ama oyuna girince 1-2 dakika sonra 0,79 GHz görüyorum ve oyunda aşırı droplanmalar oluyor aynı şekilde 1-2 dakika sonra geri düzeliyor fakat yine aynı.
Bu sorunu yaşarken bir şey fark ettim laptopun fan sesi çıkmıyor normalde çıkması lazımken çıkmıyor fan sesindend rahatsız olmuyorum bir de laptopun hava yerindende sıcak veya soğuk bir hava gelmiyor laptopun ısısı ort. Oyuna girdiğimde 75-80 civarlarda laptopumun markası sanırsam Casper NB 15.6 beyaz renk bir laptop. Adaptör örjinal mi bilmiyorum ama markası multibox throotlestop olsun bütün uygulamaları denedim fakat çözüme ulaşamadım yardım ederseniz çok iyi olur iyi akşamlar.

Öncelikle selamünaleyküm laptop kullanıyorum bir problemim var laptopun bütün bakımlarını yapmama rağmen (batarya hariç) GHz 0,79 sorunu çözülmedi.
Bakımlarını yaptırmadan önce bu sorun oluyordu bakımlarını yaptırıyım dedim yine çözülmedi termal macundan tut fan temizliğine kadar her şeyi yaptırdım format bile attırdım hatta şarj adaptörünü değişin dediler onu da değiştim ama hala sorun ortadan kalkmadı. Öncelikle herhangi bir oyuna girmeden önce internette gezinirken vs. bu sorun olmuyor ama oyuna girince 1-2 dakika sonra 0,79 GHz görüyorum ve oyunda aşırı droplanmalar oluyor aynı şekilde 1-2 dakika sonra geri düzeliyor fakat yine aynı.
Bu sorunu yaşarken bir şey fark ettim laptopun fan sesi çıkmıyor normalde çıkması lazımken çıkmıyor fan sesindend rahatsız olmuyorum bir de laptopun hava yerindende sıcak veya soğuk bir hava gelmiyor laptopun ısısı ort. Oyuna girdiğimde 75-80 civarlarda laptopumun markası sanırsam Casper NB 15.6 beyaz renk bir laptop. Adaptör örjinal mi bilmiyorum ama markası multibox throotlestop olsun bütün uygulamaları denedim fakat çözüme ulaşamadım yardım ederseniz çok iyi olur iyi akşamlar.

Hocam güç ayarlarından güç tasarufununun tikini çekin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    33,4 KB · Görüntüleme: 18
Hocam bios ayarlarından SpeedStep yada StepSpeed gibi bir ayar olması lazım ona bakabilir misiniz? Aynı sorun Dell n4030'da da vardı. Ben o ayarı kapadıktan sonra düzeldi.

ThrootleStop uygulamasını indirin google'a yazarsanız çıkacaktır. BD Protchot ayarının tikini kaldırın fakat bilgisayarın her açılışında programı açmanız gerekecek.😔 İşe yararsa çözüm olarak işaretleyin.

Fanınız değişti mi hiç?
Bendeki laptopta da bazen fan devreye girmiyor, alttan bir iki "tıklatınca" devreye giriyor ve her şey normale dönüyor.
Belki de sizin de fanınız bir sebepten devreye girmiyor.

Fanınız değişti mi hiç?
Bendeki laptopta da bazen fan devreye girmiyor, alttan bir iki "tıklatınca" devreye giriyor ve her şey normale dönüyor.
Belki de sizin de fanınız bir sebepten devreye girmiyor.
Hocam güç ayarlarından güç tasarufununun tikini çekin.
Fanım hiç deişmedi

hocam güç ayarları kısmı zaten yüksek performansta ve bütün ayarları yapılı şekilde sanırsam

ThrootleStop uygulamasını indirin Google'a yazarsanız çıkacaktır. BD Protchot ayarının tikini kaldırın fakat bilgisayarın her açılışında programı açmanız gerekecek.😔 İşe yararsa çözüm olarak işaretleyin.

Hocam throotlestop uygulamasınıda indirdim ve o tikin işaretini kaldırdım kaç defa laptopu kapattıp açmama rağmen sorun çözülmedi

tahminimce Windows 10/11 kullanıyorsun. Windows 8.1 kurarak deneme yapar mısın?
10 kullanıyorum hocam windows 8.1 yüklemek istemiyorum çünki bütün oyunlar windows 10 aşşası desteklemyiro sanırım

Hocam bios ayarlarından SpeedStep yada StepSpeed gibi bir ayar olması lazım ona bakabilir misiniz? Aynı sorun Dell n4030'da da vardı. Ben o ayarı kapadıktan sonra düzeldi.
Biosa hiç bakmadım hocam pekde anlamıyorum o yüzden dokunmak istemedim

Fanım hiç deişmedi

hocam güç ayarları kısmı zaten yüksek performansta ve bütün ayarları yapılı şekilde sanırsam

Hocam throotlestop uygulamasınıda indirdim ve o tikin işaretini kaldırdım kaç defa laptopu kapattıp açmama rağmen sorun çözülmedi

10 kullanıyorum hocam windows 8.1 yüklemek istemiyorum çünki bütün oyunlar windows 10 aşşası desteklemyiro sanırım

Hocam girip fotoğraf atarsanız biz bakarız.

@yunusemreguney67 Hocam bilgisayarınız ısınıyor mu? Eğer yazdığınız model doğruysa bir biosunu inceledim. CPU TM ayarı var bu ayar işlemciniz ısındığında otomatik olarak GHz inizi kısıtlıyor. Çok ısınıyor mu bilgisayarınız :D

Hocam girip fotoğraf atarsanız biz bakarız.

@yunusemreguney67 Hocam bilgisayarınız ısınıyor mu? Eğer yazdığınız model doğruysa bir BIOS'unu inceledim. CPU TM ayarı var bu ayar işlemciniz ısındığında otomatik olarak GHz inizi kısıtlıyor. Çok ısınıyor mu bilgisayarınız :D

Hocam oyuna girince 75 80 veya 85 dereceleri görüyor normalde 50 60'larda geziyor
Hocam BIOS'u sıfırlamak istiyorum ama nasıl yapılır hiç bilmiyorum giriş kısmında Phoenix BIOS vardı sanırım öyle yazıyordu

1684264129496.png

1684264168392.png

Hocam BIOS buymuş
Kral 1-2 dakika önce oyundaydım bilgisayar kendini kapadı sanırım bayağı ısınıyor

Son düzenleme:
Fanım hiç deişmedi

Fanınız hiç çalışmıyor olabilir mi hocam hava gelmiyor fan sesi gelmiyor cihaz ısınıp işlemciyi kısıtlıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı