Excalibur G770 RAM MHz arttırmak

GenoxS

Hectopat
Herkese iyi günler bilgisayarım Excalibur G770.
Özellikleri: i5 9300H 2.40GHz.
DDR4 8 GB 2666 MHz RAM.
GTX 1650.
Anakart: HM370.
Ben bilgisayarımın 2666 MHz'de çalışan RAM frekansını 3000 MHz hatta yapabiliyorsam 3200 MHz yapabilir miyim? Yabancı forumlarda bayağı bir baktım ama pek bir şey anlayamadım.

Tavsiye etmiyorum. Anakart hangi frekansı destekliyorsa onda çalışması daha doğru olur.

Vallahi çok gördüm RAM'i 2133 ve 3000 yapan ve bayağı da etkisi oluyor ama nasıl yapılacağını bulmam lazım
Chipset Z490M değil maleseef 2666MHz olacak.

Kaynağınız neresi acaba ben Google'a HM370 Max Support MHz falan yazıyorum ama bulamıyorum ve yabancı kaynaklarda bir sürü kişi yapmış gibi ama

Vallahi çok gördüm RAM'i 2133 ve 3000 yapan ve bayağı da etkisi oluyor ama nasıl yapılacağını bulmam lazım.

Siz overclockdan bahsediyorsunuz. Oldukça riskli iş ve garanti dışı. Eğer olurda ayarı kaçırırsanız anakart telef olabilir. Ve servis sizden o bilgisayarın parası kadar fatura çıkartır. Masaüstü olsa tavsiye ederdim ama laptoplara yapmak çok riskli ve daha önce yapmadığınız için becerememe olasılığınız yüksek.
Vallahi çok gördüm RAM'i 2133 ve 3000 yapan ve bayağı da etkisi oluyor ama nasıl yapılacağını bulmam lazım.

Kaynağınız neresi acaba ben Google'a HM370 Max Support MHz falan yazıyorum ama bulamıyorum ve yabancı kaynaklarda bir sürü kişi yapmış gibi ama.

İsterseniz yetkili servisle bir konuşun. O yapanlar overclocku daha önce yapmış olanlar ve deneyimli olanlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı