Excalibur G770 16GB vs 32GB RAM

Mirage28

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bu aralar hem işim gereği hem de oyun oynama isteğim üzerine yeni bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Bütçeme göre Casper Excalibur G770 serisi modellerine bakıyorum. Profesyonel oyuncu değilim ama oynamaktan keyif aldığım RDR 2, Cities Skylines, God of War, GTA, CoD serisi tarzı oyunlar var, bu nedenle biraz iyi özelliklere sahip dizüstü bilgisayar arıyorum. Casper'da kendimin düzenlediği iki bilgisayar var. Bunlardan hangisini almayalım ya da almamalıyım, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• 11. nesil Intel® Core™ i7 11800h işlemci
  • FreeDOS
  • 16 GB DDR4
  • NVIDIA® GeForce® GTX1650 4 GB 128 bit GDDR6 Refresh
  • 1TB 2.5" 5400RPM HDD + 250GB M.2 SSD pcle 3.0 (pcle; okuma: 2100MB/s - yazma: 1150MB/s)
  • 15.6" FHD IPS 144Hz 45% 250nıt
  • Fiyat: 16.000 TL
Diğeri ise sadece 32 GB RAM seçenekli ve diğer özellikleri aynı şekilde 17.000 TL.

Daha düşük fiyatla şu da var;

Sizin başka model tavsiyeleriniz varsa alabilirim. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Bir G770 kullanıcısı olarak hiçbirini almamalısın diyorum. Pişman olmak istemiyorsan alma. Çok ciddiyim. Evet ben de zamanında bütçeme tek uygun bunu bulduğum için almıştım ama o kadar pişmanım ki. Saçma sapan hatalar, aşırı aşırı aşırı ısınma vs gibi birçok problemle baş etmek zorunda kalırsın. Sakın diyorum başka da bir şey demiyorum. Ama illa alacağım diyorsan 16 gb olan versiyon yeterli diye düşünüyorum. 32 şu anda çok ekstra. İş gereği render vs gibi ağır iş gerektiren şeylerle uğraşmayacaksan sadece oyunda ve internette kullanacağım diyorsan 16 yetiyor. Bütçeni biraz daha artırıp 3050'li bilgisayarlar bakabilirsin. Umarım artırabilirsin.

Bir G770 kullanıcısı olarak hiçbirini almamalısın diyorum. Pişman olmak istemiyorsan alma. Çok ciddiyim. Evet ben de zamanında bütçeme tek uygun bunu bulduğum için almıştım ama o kadar pişmanım ki. Saçma sapan hatalar, aşırı aşırı aşırı ısınma vs gibi birçok problemle baş etmek zorunda kalırsın. Sakın diyorum başka da bir şey demiyorum. Ama illa alacağım diyorsan 16 gb olan versiyon yeterli diye düşünüyorum. 32 şu anda çok ekstra. İş gereği render vs gibi ağır iş gerektiren şeylerle uğraşmayacaksan sadece oyunda ve internette kullanacağım diyorsan 16 yetiyor. Bütçeni biraz daha artırıp 3050'li bilgisayarlar bakabilirsin. Umarım artırabilirsin.
Anladım sağol tavsiyen için bende de bir şüphe vardı ama kullanıcı deneyimlerine bakmamıştım. MSI'ın Bravo 15 serisine ne diyorsun ?

Yani hiç kullanmadım MSI bir cihaz, ama Casper'dan kötü olacağını hiç sanmıyorum. Kullanan birisi sana daha iyi yardımcı olabilir tabi ama Casper'ı aklından silersen diğer tüm cihazlar çok daha iyi birer seçenek

Yani hiç kullanmadım MSI bir cihaz, ama Casper'dan kötü olacağını hiç sanmıyorum. Kullanan birisi sana daha iyi yardımcı olabilir tabi ama Casper'ı aklından silersen diğer tüm cihazlar çok daha iyi birer seçenek
Anladım teşekkürler. Lenovo ve MSI bakıyorum birazda bakalım. Buradan kullanan arkadaşlar yazarsa ona göre bir model üzerinde karar verecem ama Casper'dan uzak duracağım biraz daha internette kullanıcı deneyimlerine baktım az önce dediğin kadar var.

Yani şöyle diyeyim sana, oyun oynarken benim ekran kartım sanırım bi 20-25 defa crash verdi. Pc tekrar açıldığında ekran kartı gözükmüyodu sistemde. Defalarca kez destek birimiyle konuştum. Böyle şeyler olabilir normalmiş. Her defasında kurtardım. Laptopun sağ tarafı resmen sobaya dönüyor. Örneğin GTA'da numpad'den uçak süremezsin elin yanar. Öyle bir ısınma. En iyi termal macunları da aldım. Altına en iyi soğutucuyu da aldım bana mısın demedi. Çok ilginç hakikaten. Lenovo öneririm, daha önceki 2 laptopum Lenovo'ydu. Hiç sıkıntı yaşamadım. MSI tartışmasız bir marka. Ancak onun da ısınma sorunları olduğunu okumuştum birkaç yerde. Yine de Casper gibi olacağını sanmıyorum tabi.

Yani şöyle diyeyim sana, oyun oynarken benim ekran kartım sanırım bi 20-25 defa crash verdi. Pc tekrar açıldığında ekran kartı gözükmüyodu sistemde. Defalarca kez destek birimiyle konuştum. Böyle şeyler olabilir normalmiş. Her defasında kurtardım. Laptopun sağ tarafı resmen sobaya dönüyor. Örneğin GTA'da numpad'den uçak süremezsin elin yanar. Öyle bir ısınma. En iyi termal macunları da aldım. Altına en iyi soğutucuyu da aldım bana mısın demedi. Çok ilginç hakikaten. Lenovo öneririm, daha önceki 2 laptopum Lenovo'ydu. Hiç sıkıntı yaşamadım. MSI tartışmasız bir marka. Ancak onun da ısınma sorunları olduğunu okumuştum birkaç yerde. Yine de Casper gibi olacağını sanmıyorum tabi.
Evet ısınma sorunu çok fazla varmış Casper'da. MSI'yı hiç kullanmadım. Benim de şuan kullandığım laptop 6 yıllık Lenovo bir kere bile servise vermedim. Ancak artık ömrü dolmaya başladı. Başka markalara yöneliyim istedim oda olmayacak gibi duruyor :) Lenovo dışında başka birşey almayabilirim belki MSI olur bakalım hayırlısı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı