Excalibur G770 RTX3050 Valorant'ta 130 FPS veriyor

Ernest0

Centipat
Daha fazla  
1hafta önce aldığım Excalibur G770 Valorant'ta en düşük grafik ayarlarında 120-130 FPS alıyor. Bütün sürücüler güncel ve Windows ayarları performance modunda. Lenovo idepad-3 i5 10300H GTX1650 (1650 Ti değil) 8 GB RAM ile aynı FPS değerlerini alıyorum. Bu durum normal mi?

Benim PC'nin özellikleri aşağıdaki gibi;

Excalibur G770 -g770.1140-BVJ0X-b
  • 11. nesil Intel® Core™ i5 11400h işlemci.
  • FreeDOS------ Windows 10 Pro kurulu şu an.
  • 16 GB DDR4 -----tek slot.
  • NVIDIA® GeForce® RTX3050 4 GB 128 bit GDDR6.
  • 500GB M.2 SSD pcle 3.0 (pcle; okuma: 1750MB/s - yazma: 1630MB/s)
  • 15.6" FHD IPS 144Hz 45% 250nıt.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 1000 serisi gibi FPS alıyorsunuz yazılımsal sorun olması lazım cas-er kalitesi ile.
Değerler 120-180 arasında oynuyor aslında ortalama 140-150 FPS diyebilirim ama en düşük ayarlarda oynamama rağmen fazla düşük rakamlar değil mi? Casper'i aradım bu bir arıza değil, anormal değerler değil dediler. Ama Excalibur'un sitesinde bu ürünün benchmarkını Valorant'ta 240FPS olarak belirtmiş.

Değerler 120-180 arasında oynuyor aslında ortalama 140-150 FPS diyebilirim ama en düşük ayarlarda oynamama rağmen fazla düşük rakamlar değil mi? Casper'i aradım bu bir arıza değil, anormal değerler değil dediler. Ama Excalibur'un sitesinde bu ürünün benchmarkını Valorant'ta 240FPS olarak belirtmiş.

Diyorum ya Casper almanız hata alacaksın MSI raider/Gp Monster tulpar/abra Dell Alienware.

RAM'in Dual channel olmadığı için 64 Bit'te çalışıyor ayrıca Valorant genel olarak Intel GPU kullanıyor çözümü 8 GB daha RAM takıp Dual channel yapmak ve harici monitör bağlamak 300 FPS'i görürsünüz böylelikle.

RAM'in Dual channel olmadığı için 64 Bit'te çalışıyor ayrıca Valorant genel olarak Intel GPU kullanıyor çözümü 8 GB daha RAM takıp Dual channel yapmak ve harici monitör bağlamak 300 FPS'i görürsünüz böylelikle.
Haklısınız hocam 16+8 yapayım öyleyse ben onu. Peki harici monitör bağlamak FPS'ye etki eder mi ki?

Haklısınız hocam 16+8 yapayım öyleyse ben onu. Peki harici monitör bağlamak FPS'ye etki eder mi ki?

Eğer varsa Mux switch açman lazım diyecektim ama gördüğüm kadarıyla yokmuş bu modellerde.

Diyorum ya Casper almanız hata alacaksın MSI raider/Gp Monster tulpar/abra Dell Alienware.

Monster Abra çöpleri de Casper'dan farklı değil kalite olarak.

Bu oyunda 60 FPS üstü almak yetmiyor mu? Ben bir oyunda 30 FPS üstünü görürsem tamam kasmadan oynarım diyorum. 35 FPS 422 saat Cyberpunk 2077 oynadım. Çok kişilik oyunlarda 30 kötü olur onu anlarım da, bu oyundan sürekli 200-300 FPS isteniyor.

Eğer varsa MUX Switch açman lazım diyecektim ama gördüğüm kadarıyla yokmuş bu modellerde.

Monster Abra çöpleri de Casper'dan farklı değil kalite olarak.

Kalite olarak Casper gibi olsa da Monster hizmet/yazılım anlamında iyi.
Ve Abra'larda güclendirilmiş malzeme varken Casper standart malzeme sunuyor plastik olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı