Excalibur G770 Windows 11 laptopta boşta %40 RAM kullanımı

Pied0s

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Excalibur G770 var i7 11600H 3050 16 GB RAM var W11 yükledim boşta %40 RAM kullanıyor.

Yani en az 5 GB RAM kullanıyor bosta %30-%40 RAM kullaniliyor. Windows 11 zaten bir garip kullanmayinca ekran kapanıyor tepkisizlik oluyor Valorant'a mesela tiklıyorum açmıyor illa istemci veya Xbox uygulamasından açmam gerekiyor garantiye yolladım. Casper kendi yükledi Windows'u Windows ile alakali bir sıkıntı mı? Donma tepkisizlik biraz saçma bu bilgisayar için güvlü çünkü daha gücsüz bilgisayarlarda tepkisizlik gormedim ben. Yardım edersenız gerçekten çok sevinirim.

Yani en az 5 GB RAM kullanıyor bosta %30-%40 RAM kullaniliyor. Windows 11 zaten bir garip kullanmayinca ekran kapanıyor tepkisizlik oluyor Valorant'a mesela tiklıyorum açmıyor illa istemci veya Xbox uygulamasından açmam gerekiyor garantiye yolladım. Casper kendi yükledi Windows'u Windows ile alakali bir sıkıntı mı? Donma tepkisizlik biraz saçma bu bilgisayar için güvlü çünkü daha gücsüz bilgisayarlarda tepkisizlik gormedim ben. Yardım edersenız gerçekten çok sevinirim.
Görev Yöneticisi üzerinden bellek kısmının resmini atar mısınız?
Dediğim kısmın ekran görüntüsünü atarsanız daha iyi olur.

Boşta burada.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    186,5 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi %34 ama %25 gibi olması gerekmiyor mu? 6 GB RAM kullanıyor. Bu arada kusuruma bakma geç cevap veriyorum yardımın için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    217,9 KB · Görüntüleme: 29
Şimdi %34 ama %25 gibi olması gerekmiyor mu? 6 GB RAM kullanıyor. Bu arada kusuruma bakma geç cevap veriyorum yardımın için teşekkürler.
Bende 8gb ram var Bende de %40 civarı kullanıyor. Gereksiz hizmetleri kapattım (yazdırma, ikincil oturum vb.)

Geri
Yukarı