OpenCore Excalibur G770'e Big Sur kurulumda reset döngüsü

CMDRKaays_08

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Akçakoca
Merhaba, Excalibur G770 laptopuma Big Sur kurarken bu baştaki yazılar kısmında bir süre akıyor. Sonra bir anda yeniden başlıyor, video atamıyorum ama aşağıda attığım fotoğraftaki yazılarda duruyor ve yeniden başlıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-03-04-12-36-08-505_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-03-04-12-36-08-505_com.miui.gallery.jpg
    163,2 KB · Görüntüleme: 65
BIOS ayarların tam mı? Kullandığın config sistemin ile mi uyumlu?
Merhaba, biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Yaptığım imla hataları nedeni ile geçici süre engellendim neyse ki bitti. Excalibur G770 BIOS ayarları çok kısıtlı neredeyse hiç ayar yok. İsterseniz menüleri teker teker çekip atabilirim buraya. Sadece Secure Boot ve Intel visualli bir ayar vardı, onları disabled yapabildim diğer ayarları bulamadığım için birşey yapamadım. İşlemcim, Intel Core i7 10750H. İnternetten baktığımda Comet lake olarak geçiyordu, bende laptop Comet lakeli dosyanın adını config olarak değiştirdim. Yaptığım şeyler bunlar ancak install big sur dediğim zaman yazılar ekranda geçip gidiyor, yukarda atmış olduğum fotoğraftan sonra durup yeniden başlıyor. Big Sur yerine daha eski bir sürümü kurmayı denesem böyle bir sorun olur mu acaba? High Sierra kurmayı düşünüyorum. Bir de şöyle bir durum var: ben bu Mac OS'u kurarken Windows'u silmedim, SSD'den 100GB alan ayırdım, oraya kuracaktım. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Secure Boot kapaman yeterli oluyor zaten. High Sierra'yı boş ver, Big Sur dene. Bu configi indir:

Bu configi EFI/OC'ye atıp adını config.plist olarak değiştir. Sonra ProperTree indir. ProperTree ile bu configi aç. Açtıktan sonra CTRL+R yapın, sizden klasör seçmenizi istediğinde USB/EFI/OC'ye girip Klasör Seç deyin. Sonrasında configi kaydedip kurulum deneyin.

Secure Boot kapaman yeterli oluyor zaten. High Sierra'yı boş ver, Big Sur dene. Bu configi indir:

Bu configi EFI/OC'ye atıp adını config.plist olarak değiştir. Sonra ProperTree indir. ProperTree ile bu configi aç. Açtıktan sonra CTRL+R yapın, sizden klasör seçmenizi istediğinde USB/EFI/OC'ye girip Klasör Seç deyin. Sonrasında configi kaydedip kurulum deneyin.
Maalesef yine olmuyor, hep o yazı ekranında yeniden başlıyor.

Görselde görüldüğü gibi USB'yi seçtikten sonra bu yazı geliyor ama yine diğer fotoğraftaki ekrana geçiyor ve bu ekranda daha fazla seçenek var.

Dosya Ekleri

• IMG_20210306_164211.jpg
    IMG_20210306_164211.jpg
    143,3 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20210306_164408.jpg
    IMG_20210306_164408.jpg
    123,5 KB · Görüntüleme: 20
Bu EFI ile dener misin?
Her seferinde attığım fotoğraftaki yazılardan sonra yeniden başlıyor çok garip 🤔☹️.

Dosya Ekleri

• IMG_20210306_172841_1.jpg
    IMG_20210306_172841_1.jpg
    148,2 KB · Görüntüleme: 28

Geri
Yukarı