Excalibur G770'te Xbox 9. nesil gamepad bağlantısı kopuyor

neşesine

Decapat
Daha fazla  
Daha dün aldığım Xbox gamepadimde iki gündür Bluetooth bağlantı sıkıntısı çekiyorum. Cihazı telefonumda da denediğimde cihazda bir sıkıntı olmadığını fark ettim, sorun tahminimce benim laptopumun Bluetooth'unda. Casper'ın sitesinden Bluetooth driverını indirdim, ona rağmen 15-20 dakikaya bir Xbox kontrolcümün bağlantısı kopup yeniden bağlanıyor. 2 gündür hiçbir çözüm bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bilgisayarım: Excalibur g770.
Bu arada oyun oynamıyorken bağlantı kopması yaşanmıyor ilginç bir şekilde.

Son düzenleme:
Pilini değiştirip dene bir de, bende de oldu pilini değiştirince düzeldi.

Onuda denedim ama etkisi olmadı başka bir bilgisayarda denedim sıkıntısız çalışıyor kendi bilgisayarımda başka bir gamepad de kullandım onda da sıkıntı oldu sorun biligsayarda.
Benden başka kimse yaşamamış sanırım bu sorunu kimse bir şey yazmıyor.

Son düzenleme:
Onuda denedim ama etkisi olmadı başka bir bilgisayarda denedim sıkıntısız çalışıyor kendi bilgisayarımda başka bir gamepad de kullandım onda da sıkıntı oldu sorun biligsayarda.
Benden başka kimse yaşamamış sanırım bu sorunu kimse bir şey yazmıyor.

Sorunu çözebildiniz mi? Bende de aynı problem var sanırım anakartla alakalı. Pil değiştirme bende de işe yaramadı. Controller'ı kabloyla bilgisayara bağlayıp Microsoft Store'dan X box donatıları indirip günceleme varsa yapmayı denediniz mi? Bende kablo olmadığı için şu anlık deneyemedim. Sanırım sadece kabloyla oluyor. Aşağıdaki sitede bazı çözümler var.

Bendeki cihazı da görsel olarak ekliyorum.
IMG_20210513_163135.jpg

Sorunu çözebildiniz mi? Bende de aynı problem var sanırım anakartla alakalı. Pil değiştirme bende de işe yaramadı. Controller'ı kabloyla bilgisayara bağlayıp Microsoft Store'dan X box donatıları indirip günceleme varsa yapmayı denediniz mi? Bende kablo olmadığı için şu anlık deneyemedim. Sanırım sadece kabloyla oluyor. Aşağıdaki sitede bazı çözümler var.

Bendeki cihazı da görsel olarak ekliyorum.
Eki Görüntüle 1021633

Sorunu çözemedim Xbox donatılarını indirdim ama dediğiniz gibi herhangi bir güncelleme çıkmadı kablomda olmadığı için yapamadım internetten dongle sipariş ettim onunla oynuyorum 1 haftadır bir kopma problemi yaşamadım.

Sorunu çözemedim Xbox donatılarını indirdim ama dediğiniz gibi herhangi bir güncelleme çıkmadı kablomda olmadığı için yapamadım internetten dongle sipariş ettim onunla oynuyorum 1 haftadır bir kopma problemi yaşamadım.

Uygulama cihazı tanıdıktan sonra aşağıda test ve 3 nokta işareti çıkıyor oradan 3 nokta üzerinden güncelleme varsa yönlendiriyor diye hatırlıyorum videosu vardı bulabilirsiniz. Ama kablo olmayınca yükleyemiyor sanırım ben de anlamadım. Kopma yaşamadıysanız anladığım kadarıyla Gamepad'te sorun yok. Benim için de aynı şekilde olur umarım.

Ben kablo düşünmüştüm, bildiğim kadarıyla şarj tüketimi daha az oluyor. Dongle olarak hangi ürünü kullanıyorsunuz?

Uygulama cihazı tanıdıktan sonra aşağıda test ve 3 nokta işareti çıkıyor oradan 3 nokta üzerinden güncelleme varsa yönlendiriyor diye hatırlıyorum videosu vardı bulabilirsiniz. Ama kablo olmayınca yükleyemiyor sanırım ben de anlamadım. Kopma yaşamadıysanız anladığım kadarıyla Gamepad'te sorun yok. Benim için de aynı şekilde olur umarım.

Ben kablo düşünmüştüm, bildiğim kadarıyla şarj tüketimi daha az oluyor. Dongle olarak hangi ürünü kullanıyorsunuz?

Bu ürünü kullanıyorum sizinde sorununuz laptop üzerinde ise aldığınızda aygıt yöneticisinden laptopun kendi Bluetooth aygıtını devre dışı bırakmanız gerekiyor derve dışı bıraktığınızda Windows 10 kullanıyorsanız tak çalıştır şeklinde zaten taktığınızda direk ana Bluetooth olarak Dongle'ı görüyor aldığımdan beri hiçbir sıkıntı yaşamadım.
İleride linkt sıkıntı çıkarırsa diye aygıt adınıda yazıyorum.
Dark Bluetooth 4.0 adaptör.
Adaptörü aldıktan ilk zamanlar sorunsuz çalışıyordu ama son günlerde adaptörü kullanmama rağmen bağlantı kopması yaşamaya başladım. Sonunda kökten çözebildim, kontrolcüyü kabloyla bilgisayara bağlayıp Xbox donatılarından güncelleme yaptım. Şu an hiçbir sorun yaşamadan kullanıyorum.

Geri
Yukarı