Excalibur G780 i7 10750H yüksek CPU kullanımı

hberkey2

Femtopat
Daha fazla  
Excalibur G780 i7 10750H 1660 Ti var Far Cry 5'te 90 FPS alıyor. Ultra'da ancak işlemci 96'yı görüyor. Aynı şekil PES 2021'de 92'lerde. Bu normal mi? Bilgisayarı text moduna aldıgımda ise sadece 10FPS'lik bir kayıp olurken 70 derece sıcaklık oluyor.

konunun adı yanlış yazılmış yüksek sıcaklık olacak.

peki bu sıkıntı yaşatır mı :/ i7 10750h msi leoparda baktıgımda onlar da 90 derece alıyordu

öneriniz var mı 17.3 ekrana

Hocam ben anlatamadım Galiba. dünyanın En iyi soğutma sistemi bile olsa i7 10750h işlemciyi doğru düzgün soğutamaz çünkü yüksek performanslı bir işlemci olduğu için çabuk ısınıyor. Yani bu bütün cihazlarda böyle.

Soğutucu olarak da bunu öneririm:

Frekans sabitleyebilirsiniz uğraşmak istemiyorsanız Turbo'yu kapatın.
işte dediğim gibi gaming modedan text mode a aldım bu ısı 70 e düştü
Hocam ben anlatamadım Galiba. En iyi soğutma sistemi bile olsa i7 10750h işlemciyi doğru düzgün soğutamaz çünkü yüksek performanslı bir işlemci olduğu için çabuk ısınıyor. Yani bu bütün cihazlarda böyle.

Soğutucu olarak da bunu öneririm:

benim orada demek istediğim excalibur oldugu için şaşırmadım dediğiniz için msi gibi markalarda da aynı sıcaklık değeri oldugunu söyledim. yoksa anladım dediğinizi hocam.
Frekans sabitleyebilirsiniz uğraşmak istemiyorsanız Turbo'yu kapatın.
throotlestop ile işlemcinin derecesini sabitleme de yapılabilir mi ?

Bu oyunlarda normal sanırım. Odyssey'de 3500x %70-90 kullanılıyor. Bazı yerlerde %90 üstüne çıkıyor. Casper ise soğutması düzgün değildir o FPS düşürebilir.

Geri
Yukarı