Çözüldü Excalibur G780 model laptop işlemci fazla ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SlS MF

Hectopat
Yer
Nevşehir
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Merhaba Excalibur G780 model laptop oyun esnasında işlemci hep 96 derece sabit oluyor. Buna ne yapmam gerekir? Ekran kartım 65-70 derecelerde oluyor ama işlemci hep sabit 96 düşmüyor.

RTX 2060.
i7 10750H.
16 GB RAM.
1TB+ 240 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan kontrol programınız-ayarınız varsa hızı maksimuma çekmeyi denediniz mi?
Denedim ve teşekkür ederim sorunu çözdüm. İntelin kendi sitesine bakarak dediklerini yaptım ve 80 dereceye düştü. Artık Max 84°C oluyor
Bu sorunu yaşayan tek siz değilsiniz. Normal bir durum. Soğutması iyi olmayan bir cihaz ve 10. nesil bir işlemci. Üstelik laptop.

Soğutmasından bayağı memnunum aslında. Intel'in kendi sitesinde dediklerini yaptım ve bayağı düştü sıcaklık. 80°C - 84°C arasında gidiyor. Ekran kartım Max 74°C gördüm o da normalmiş.

Denedim ve teşekkür ederim sorunu çözdüm. İntelin kendi sitesine bakarak dediklerini yaptım ve 80 dereceye düştü. Artık Max 84°C oluyor

Soğutmasından bayağı memnunum aslında. Intel'in kendi sitesinde dediklerini yaptım ve bayağı düştü sıcaklık. 80°C - 84°C arasında gidiyor. Ekran kartım Max 74°C gördüm o da normalmiş.
Nasıl yaptınız dostum ? İntelin kendi sitesi derken ben de aynı sıkıntıyı çekiyorum

bakar mısın dostum?

Son düzenleme:

Nasıl çözdünüz sorunu, aydınlatır mısınız bizide?

Yeni konular

Geri
Yukarı