Excalibur g86.8750 ısınma sorunu

Bu yüzden arkadaşın da dediği gibi undervolt yapabilirsin fakat bu da FPS düşüşlerine neden oluyor.
Undervolt FPS düşüşlerine sebep olmaz. Underclock yaparsa daha az FPS alır. Hız değişmiyor ki performans değişsin. Hatta bir ihtimal "thermal throttling" olayı varsa sıcaklık düştüğünde daha yüksek frekansta daha uzun süre kalabilir.

Undervolt FPS düşüşlerine sebep olmaz. Underclock yaparsa daha az FPS alır. Hız değişmiyor ki performans değişsin. Hatta bir ihtimal "thermal throttling" olayı varsa sıcaklık düştüğünde daha yüksek frekansta daha uzun süre kalabilir.

Bir kaç undervolt yapan kişilerin konularına baktım. Volt değişikliklerine göre FPS düşüyor ya da artıyor.

Alındığı günden beri oyuna girer girmez böyle oluyorsa direkt servise başvurmanız gerekiyor. Undervolt yapmak sorunu çözebilir fakat soğutma sisteminin kontrol edilmesi şart görünüyor.

16 GB RAM 2666 MHz.
1060 6 GB ekran kartı.
i7-8750H işlemcim.
1920X1080 17.3 Inc 60 Hz ekran.

Arkadaşlar Far Cry 4'ü açıyorum (güç modu yüksek performansta, oyunun grafik düzeyi yüksekte)daha oynanışa geçmeden yükleme ekranında iken işlemci 90 dereceyi aşıyor. Elimdekinin laptop olduğundan, marka modelden haberim var. Ama daha oyunu açmadan bu değerleri görmesi normal mi servise başvurmam gerekir mi veya çözüm önerisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba bazı oyunlar (shadow of the Tomb Raider, Assassin's Creed oyunları gibi) yükleme ekranlarından haritayı, textureleri ve diğer efektlerle beraber modellemeleri yükler. Bunu yaparken de işlemciyi kullanması ve ısıtması normaldir. Benim kendi bilgisayarımda da bazı oyunların yükleme ekranlarında işlemci %80 üstü çalışıyor ama oyun başladığında düşürüyor kendini. Eğer ısınma oyun oynarken oluyor ve drop giriyor ise o zaman sorununuz vardır.
Bence Excalibur gibi laptoplar pek iyi soğutma sunmuyor. Bu yüzden arkadaşında dediği gibi undervolt yapabilirsin fakat bu da FPS düşüşlerine neden oluyor ya da altına soğutucu alabilirsin.
Undervolt FPS düşürmez. Eğer undervolt yaptım sanarak frekans düşürürseniz FPS'iniz düşer.

Merhaba bazı oyunlar (shadow of the Tomb Raider, Assassin's Creed oyunları gibi) yükleme ekranlarından haritayı, textureleri ve diğer efektlerle beraber modellemeleri yükler. Bunu yaparken de işlemciyi kullanması ve ısıtması normaldir. Benim kendi bilgisayarımda da bazı oyunların yükleme ekranlarında işlemci %80 üstü çalışıyor ama oyun başladığında düşürüyor kendini. Eğer ısınma oyun oynarken oluyor ve drop giriyor ise o zaman sorununuz vardır.

Undervolt FPS düşürmez. Eğer undervolt yaptım sanarak frekans düşürürseniz FPS'iniz düşer.

Bilgisayarın oyun testlerine felan bakıyorum. Gpu nun %99 da kullanılırken gördüğü ısı değerlerini ben %30-%40 da görüyorum bu sizce normal mi yoksa servise gitmeli miyim ?

Bilgisayarın oyun testlerine felan bakıyorum. Gpu nun %99 da kullanılırken gördüğü ısı değerlerini ben %30-%40 da görüyorum bu sizce normal mi yoksa servise gitmeli miyim ?
Eğer GPU %30-%40 larda tam güç çekiyor ise normaldir. Ama bunu görmeniz lazım öncelikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı