Excalibur G870'te Battlefield 1 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

kemkys

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32
SSD veya HDD modeli
bilmiyorum
Ekran kartı
RTX 4060
Anakart
CASPER EXCALİBUR DİZÜSTÜ
İşlemci
İ5
Merhaba Battlefield 1 FPS sorunu yaşıyorum, bilgisayarım 5 aylık, Excalibur G870 - bilgisayarımın özelliklerine göre aldıgım FPS normal mi sizce? Yardımcı olur musunuz?

İlk başlarda 150 FPS alıyordum, şimdi 100 FPS zor alıyorum. Sürücüler güncel. Ve şunu fark ettim ekran kartım önceden 85 derece ısınırdı, sımdı 75'te kalıyor. Sankı tam güç çalışmıyor gibi. Pek anlamıyorum fakat ekran kartım ısınmıyor artık.
Oyun grafik ayarları ve PC özellikleri ektedir.

Eki Görüntüle 2166170

GeForce Experience 12.04.2024 12_42_54.png

Battlefield™ 1 12.04.2024 12_49_23.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Battlefield 1 FPS sorunu yaşıyorum, bilgisayarım 5 aylık, Excalibur G870 - bilgisayarımın özelliklerine göre aldıgım FPS normal mi sizce? Yardımcı olur musunuz?

İlk başlarda 150 FPS alıyordum, şimdi 100 FPS zor alıyorum. Sürücüler güncel. Ve şunu fark ettim ekran kartım önceden 85 derece ısınırdı, sımdı 75'te kalıyor. Sankı tam güç çalışmıyor gibi. Pek anlamıyorum fakat ekran kartım ısınmıyor artık.

Eki Görüntüle 2166170

Eki Görüntüle 2166171

Eki Görüntüle 2166175
Ekran kartı 100w çekmesi gerekirken çekememiş gibi. G870'in Quanta 4060 mobile ekran kartı full güçte 85 ve üstü derecelerde çalışır. Oyuna göre genelde 90W ve 105W arası çeker 90 base 15W turbo oluyor o yüzden eğer ihtiyaç duymazsa 90W 80W arası da çekebilir daha kolay soğur ama işlemciye yük verilir bu yüzden o ekran kartı her türlü %90 kullanım üstündeyse 80 derece üstünü görür. MSI afterburner ile paylaşsaydınız çok daha kolay anlardık ancak ekran kartının kullanılmadığı belli, control center kaynaklı olabilir, MUX kaynaklı olabilir. FPS sınırlaması olmuş olabilir.

Power mode güç tasarrufunda olabilir.

Hayır değil, kontrol ettim high performans seçili.

Ekran kartı 100W çekmesi gerekirken çekememiş gibi. G870'in quanta 4060 Mobile ekran kartı Full güçte 85 ve üstü derecelerde çalışır. Oyuna göre genelde 90W ve 105W arası çeker 90 base 15W Turbo oluyor o yüzden eğer ihtiyaç duymazsa 90W 80W arası da çekebilir daha kolay soğur ama işlemciye yük verilir bu yüzden o ekran kartı her türlü %90 kullanım üstündeyse 80 derece üstünü görür. MSI Afterburner ile paylaşsaydınız çok daha kolay anlardık ancak ekran kartının kullanılmadığı belli, Control Center kaynaklı olabilir, MUX kaynaklı olabilir. FPS sınırlaması olmuş olabilir.

MSI Afterburner uygulaması yüklü fakat kullanmasini çok detaylı bilmiyorum sadece oyun içi ekran kartı ve islemci sıcaklığı vs FPS gösterimini aktif edebildim oyun içinde ekran görüntüsü atabilirim veya teamwiver bağlantisi kurabilir misin bilgisayarima.

Ekran kartı 100W çekmesi gerekirken çekememiş gibi. G870'in quanta 4060 Mobile ekran kartı Full güçte 85 ve üstü derecelerde çalışır. Oyuna göre genelde 90W ve 105W arası çeker 90 base 15W Turbo oluyor o yüzden eğer ihtiyaç duymazsa 90W 80W arası da çekebilir daha kolay soğur ama işlemciye yük verilir bu yüzden o ekran kartı her türlü %90 kullanım üstündeyse 80 derece üstünü görür. MSI Afterburner ile paylaşsaydınız çok daha kolay anlardık ancak ekran kartının kullanılmadığı belli, Control Center kaynaklı olabilir, MUX kaynaklı olabilir. FPS sınırlaması olmuş olabilir.

Contol Center uygulamasini kaldırayim mi?

Hayır değil, kontrol ettim high performans seçili.

MSI Afterburner uygulaması yüklü fakat kullanmasini çok detaylı bilmiyorum sadece oyun içi ekran kartı ve islemci sıcaklığı vs FPS gösterimini aktif edebildim oyun içinde ekran görüntüsü atabilirim veya teamwiver bağlantisi kurabilir misin bilgisayarima.

Contol Center uygulamasini kaldırayim mi?
Hayır o uygulamayı kaldırma, gerek yok. Öncelikle her oyunda var mı bu problem onu söyle.

@kemkys

Hayır o uygulamayı kaldırma, gerek yok. Öncelikle her oyunda var mı bu problem onu söyle.

Ben sadece BF1 oynuyorum başka oyun oynamadım hiç aniden FPS düşmesi giriyor anlamıyorum FPS 180'lere kadar cikip tekrar 90 civarina düşüyor. Bir sorun var günlerdir arastiriyorum cozemiyorum. En son ekran kartına GeForce ile güncelleme geldi güncellemeden sonra böyle oldu sildim tekrar yükledim fakat yine aynı.

Ekran kartı 100W çekmesi gerekirken çekememiş gibi. G870'in Quanta 4060 Mobile ekran kartı Full güçte 85 ve üstü derecelerde çalışır. Oyuna göre genelde 90W ve 105W arası çeker 90 base 15W Turbo oluyor o yüzden eğer ihtiyaç duymazsa 90W 80W arası da çekebilir daha kolay soğur ama işlemciye yük verilir bu yüzden o ekran kartı her türlü %90 kullanım üstündeyse 80 derece üstünü görür. MSI Afterburner ile paylaşsaydınız çok daha kolay anlardık ancak ekran kartının kullanılmadığı belli, Control Center kaynaklı olabilir, MUX kaynaklı olabilir. FPS sınırlaması olmuş olabilir.

Rica etsem teamwiver ile baglanip kontrol eder misin?

Dosya Ekleri

• IMG_20240412_174228.jpg
    IMG_20240412_174228.jpg
    59,2 KB · Görüntüleme: 12

Eki Görüntüle 2166170

Eki Görüntüle 2166171

Eki Görüntüle 2166175
Şarjda mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20240412_180256.jpg
    IMG_20240412_180256.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
@kemkys

Ben sadece BF1 oynuyorum başka oyun oynamadım hiç aniden FPS düşmesi giriyor anlamıyorum FPS 180'lere kadar cikip tekrar 90 civarina düşüyor. Bir sorun var günlerdir arastiriyorum cozemiyorum. En son ekran kartına GeForce ile güncelleme geldi güncellemeden sonra böyle oldu sildim tekrar yükledim fakat yine aynı.

Rica etsem teamwiver ile baglanip kontrol eder misin?
İşlemcinin %90 kullanılması bana normal gelmedi.

Evet sürekli şarjda oynarım

Bilgisayarda RDR 2 yüklü onda da donanim izleme görüntüsünü paylaşıyorum ekran kartı gücü hep 80W da kalıyor.
Control center'dan görüntü atar mısın ? Sistem modu ve Gpu modunu da at.

Evet sürekli şarjda oynarım

Bilgisayarda RDR 2 yüklü onda da donanim izleme görüntüsünü paylaşıyorum ekran kartı gücü hep 80W da kalıyor.
Gpu sıcak değil kesinlikle limit var. G870'e ait limit değil bu el ile yapılmış. Ya istemeden ya da başkası Gpu 80W'ı geçmesin diye limit koymuş olabilir.

Son düzenleme:
İşlemcinin %90 kullanılması bana normal gelmedi.

Control Center'dan görüntü atar mısın? Sistem modu ve GPU modunu da at.

GPU sıcak değil kesinlikle limit var. G870'e ait limit değil bu el ile yapılmış. Ya istemeden ya da başkası GPU 80W'ı geçmesin diye limit koymuş olabilir.

Hocam sorunu çözdüm sorun tamamen NVIDIA'nın son guncellemesiyle alakali sürücüleri kaldırıp bir önceki sürümü yükledim düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı