Excalibur G900 düşük FPS

Bre Deyyus

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Bu başlık ile alakalı konuları okudum ve bazı arkadaşların BIOS ayarlarından Intel GPU devre dışı bırakarak FPS artışı sağladığını gördüm. Ben de Excalibur G900 kullanıyorum. BIOS ayarlarına girip Intel GPU'yu nasıl devre dışı bırakabileceğim konusunda bana yardımcı olur musunuz?

RTX 2070 Super
i7-10750H
16 GB Single RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Bu başlık ile alakalı konuları okudum ve bazı arkadaşların BIOS ayarlarından Intel GPU devre dışı bırakarak FPS artışı sağladığını gördüm. Ben de Excalibur G900 kullanıyorum. BIOS ayarlarına girip Intel GPU'yu nasıl devre dışı bırakabileceğim konusunda bana yardımcı olur musunuz?

RTX 2070 Super
i7-10750H
16 GB Single RAM.
Dur ben az çok tahmin edeyim. Laptop'ta en iyi performansı almak için Yüksek Performans moduna aldın sistemi. Şimdi bilgisayarın içi soba gibi ısınıyordur.

Tavsiyem Dengeli Performans'ta kullanın. Bilgisayar parçaları ısınınca frekans düşürür. Lütfen dediğimi deneyin. Bu arada her konuda dengeli performansı kullanın. Dengeli performansa aldıktan sonra bilgisayarı kapatın. Soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra açın.

Bir de kapatmadan %temp% ve prefetch yazın Çalıştır'a. Oradaki tüm dosyaları silin. Bazıları silinmeyebilir. Atlayın onları. Deneyin lütfen.

Dur ben az çok tahmin edeyim. Laptop'ta en iyi performansı almak için yüksek performans moduna aldın sistemi. Şimdi bilgisayarın içi soba gibi ısınıyordur.

Tavsiyem dengeli Performans'ta kullanın. Bilgisayar parçaları ısınınca frekans düşürür. Lütfen dediğimi deneyin. Bu arada her konuda dengeli performansı kullanın. Dengeli performansa aldıktan sonra bilgisayarı kapatın. Soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra açın.

Bir de kapatmadan %temp% ve prefetch yazın çalıştır'a. Oradaki tüm dosyaları silin. Bazıları silinmeyebilir. Atlayın onları. Deneyin lütfen.

Hocam yüksek performansta en baba oyunda mesela CoD Warzone da 70-72 dereceleri görüyor. Bence normal bir değer. Turbo fanlar iyi soğutuyor. Benim problemim FPS. Örneğin Valorant'ta 150-170 FPS dolaylarındayım. Benim sistemime göre düşük FPS'ler bunlar. Nvidia denetim masasından yapılması gerekenleri yaptım. Grafik Ayarları kısmından da yapılması gerekenleri yaptım lakin bir değişim olmadı.

Hocam yüksek performansta en baba oyunda mesela CoD Warzone da 70-72 dereceleri görüyor. Bence normal bir değer. Turbo fanlar iyi soğutuyor. Benim problemim FPS. Örneğin Valorant'ta 150-170 FPS dolaylarındayım. Benim sistemime göre düşük FPS'ler bunlar. NVIDIA Denetim Masası'ndan yapılması gerekenleri yaptım. Grafik ayarları kısmından da yapılması gerekenleri yaptım lakin bir değişim olmadı.

Denetşm masasından ne yaptınız ve yeni güncelleme ile düştü ise FPS normal ben 500 FPS'den sabit 255'e düştüm mesela.
Ama tek valoranttaysa.
Ama sanırım ram darboğazı varmış Bakın burda da belirtmişler ama

Denetşm masasından ne yaptınız ve yeni güncelleme ile düştü ise FPS normal ben 500 FPS'den sabit 255'e düştüm mesela.
Ama tek valoranttaysa.
Ama sanırım RAM darboğazı varmış Bakın burada da belirtmişler ama.

Evet belirtmişler lakin emsali var mı bu durumun. Yani aynı problem bende vardı RAM taktım sorun çözüldü diyen var mı?
Yoktan yere Ram a 700-800 lira vermeyelim.

Geri
Yukarı