Çözüldü Excalibur G900 oyunda 80 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

goktugvv

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 2060
İşlemci
i7
Selam öncelikle Excalibur G900 laptop kullanıyorum. NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartını kullanıyorum. Oyun oynamıyorken 70 derecelerde oyuna girince 80 derece oluyor. Laptopu soğutmak için ne yapmalıyım? Fan sesinden rahatsız oluyorum fanları nasıl kapatabilirim? Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
İlk önce termal macun değişmesi gerekebilir her 5-6 ayda bir ücretsiz bakımları var bunları yaparsanız cihaz ısınmaz ama tabii servisin macunu çok kaliteli değil size önerim bütçe ayarlayıp termal macun önerelim alın siz sürün çok basit işlem sorun ortadan kalkar ki fan sesi düşücektir fakat yüksek oyunlarda hangi laptop kullanırsanız kullanın fan sesi olacaktır.
İlk önce termal macun değişmesi gerekebilir her 5-6 ayda bir ücretsiz bakımları var bunları yaparsanız cihaz ısınmaz ama tabii servisin macunu çok kaliteli değil size önerim bütçe ayarlayıp termal macun önerelim alın siz sürün çok basit işlem sorun ortadan kalkar ki fan sesi düşücektir fakat yüksek oyunlarda hangi laptop kullanırsanız kullanın fan sesi olacaktır.

Çözüm
Fanları kapatırsan laptop ısınır, zarar görür. Boşta görülen sıcaklık çok yüksek. Yükteki sıcaklıksa o laptopa göre düşük. Hangi oyunda test ettin?
Gta 5 da test ettim
teşekkürler bişe daha dicem turbo fan özelligi var onu açınca çok ses çıkıyor ama boşdayken 40-50 derece oluyor oyunlara girince 60-70 arasında oluyor gerçekten fanları güzel ama sesi çok çıkıyor
o zaman ben internetten boş boş laptop soğutma videoları izlemiyim :)

Son düzenleme:
@goktugvv Turbo fan açık olsa olmasa da boştaki değerler fazla termal macun kesin değişmeli zaten Turbo fan çok kuvvetli olduğu için soğutuyor bir şekilde yoksa o termal macun ile 95 Keri görürdün bu arada önerimi yaparsın ayrıca format atıp driver kurarsan kat kat daha performanslı olur

Yeni konular

Geri
Yukarı