Excalibur G900 pişmanlığı yaşayan var mı?

@luthermartin 10. nesil ısınıyor maalesef ona yapacak bir şey yok. Bu arada ben işlemci sıcaklığından bahsediyorum.

yeni satın aldım bügün geldi.
i7 10750h rtx 2060 16 gb 500 ssd şimdilik iyi testler devam ediyor kötu yorumlar var diye tüm testleri yapıyorum. isterseniz yardımcı olabilirim soracagın bir sey yada istedigin bi test varsa yapabilirim

yeni satın aldım bügün geldi.
i7 10750h rtx 2060 16 gb 500 ssd şimdilik iyi testler devam ediyor kötu yorumlar var diye tüm testleri yapıyorum. isterseniz yardımcı olabilirim soracagın bir sey yada istedigin bi test varsa yapabilirim
AAA bir oyunda ısınma problemi oluyor mu?
OOCT ve Prime95 ile işlemciyi.
3DMark ilede ekran kartını test edebilirsin.

G780 var ısınıyor mu evet gerçekten 95leri gören sıcaklıkları var ancak şunu da unutmamak lazım ben bu ısıları 4.7 GHz'lerde alıyorum çoğu laptop üreticisi laptopun GHz'ini fabrika çıkışı düşürerek vay canına bizim soğutmamız süper diye seviniyorlar. ASUS ROG STRIX i7 10750h incelemesinde cogu oyunda 92-93 derece oldugu gözüküyor. 2 derece fark var mı var ama biri övülen ASUS ROG diğeri ise dövülen Casper. Casper'ı savunmuyorum tabii ki de tercihler farklıdır ama zoraki alınıyorsa üzülmeyin derim çünkü sogutması kötü olsaydı harika bir ekran kartı soğutması olmazdı. 72 derecede oynuyorum Far Cry 5 gibi bir oyunda bu diğer laptop üreticilerinde 75'lerde geziyor. Yani demem o ki GHz önemli. 3.5 GHz'lerde 4 GHz'lerde Casper da 90'ı görmüyor bizzat denedim :)

Not: Video linki burada. Farcry 5 ile kıyasladıgımda ekran kartının 84 derece oldugunu gördüm Casper'da ise sadece 74 derece. Laptopun soğutması bu kadar rezalet ise 10 derecelik farkı açıklayabilecek birisi varsa sevinirim. İşlemci de ROG STRIX'de 92 derecelerde Far Cry 5'te. keza NBA2K21 de 91 derecelerde Casper da ise 94 derecelerde.

Son düzenleme:
AAA bir oyunda ısınma problemi oluyor mu?
OOCT ve Prime95 ile işlemciyi.
3DMark ilede ekran kartını test edebilirsin.
cihazı yaklaşık 2 gündür test ediyorum.
normal kullanımda gaming modunda cpu 45-60 gpu 40-55 arasında güç tasarrufunda cpu 40-55 gpu 35-45 arasında gidip geldi.bütün gece açık bıraktım oyun indirdi gaming modda bıraktım cpu 59 gpu 49 idi turbo fan kapalı iken. tüm bunlar.
oyun kullanımında gta 5 valorant yükledim. gaming mod turbo fan açıkken gta 5 30 dakikalık kullanımda cpu 76 dereceye çıktı gpu 69 a çıktı. fps olarak ultra ayarlarda ortalama 80 85 civarı fps verdi. valorantta fps ortalama 180 idi. onda uzun oynama fırsatım olmadı sıcaklık ölcemedim. warzone yükleniyor onunlada test yapacagım editlerim. bencmark testi yaptım sonucları yüklerim. bundan önce monster t5 20.1 almıştım hardisk arızalı cıktı iade etmiştim ona göre karşılaştırma yaparsam gtada onda 5 10 fps daha fazla aldım tahminim onda 8*2 idi bunda tek 16 ram ondan. fan sesi turbo fan için bunda biraz daha yüksek ama sogutma bunda daha başarılı onda gta 5 89 a kadar çıkmıştı 15 dakikada sonrasını test edemedim çünkü ssd hatası yüzünden donuyordu. sogutma daha iyi ama bunda turbo fan ve normal kullanım dahil. tasarım olarak monster 20.1 kendi markasında en iyiler arasında ama bu hepsini geçer diger markalarda dahil tasarım olarak çogu pcden çok daha iyi dükkanda kullanıyorum gören soruyor kendini belli ediyor. klavye olarak tuşlar güzel ancak enter tuşları çok kücük onda sıkıntı yaşıyorum rgb klavye gündüzleri yok denecek kadar az monster tek bölge idi ama daha yüksekti bunda gece süper ama gündüz cok zor belli oluyor. ses olarak turbo fan açınca kesinlikle kulaklık şart monsterdan daha kısık sesi var fan sesi yüksek hoparlör kısık kötü bir birleşim olmuş. hissiyat olarak çok üst düzey geldi bana metal malzeme coğu pc markasından çok daha iyi hissiyatı.ssd hızı düşük 1600/500 verdi bende monsterde 3200/1500 civarı birseydi sanırım. mouse monsterden ve diğer markalardan çok daha iyi geniş bi mouse var 3 parmak destegi var.çanta 16 gb flash ve avengers oyunu hediye yolladılar 10200 tl i7 10750h 16 gb ram rtx 2060 500 ssd

Dosya Ekleri

• performans modu.png
    performans modu.png
    331 KB · Görüntüleme: 45
  • ssd.png
    ssd.png
    556,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
20.1 de turbo fanı açmadan ultra ayarlarda 75fps alıyorum. Sıcaklık değerleri ise 65-71 arasında gidip geliyor. Dün 3 saat kadar oynadım 69 cpu 65 gpu'du sanırım.
normal kullanımda gaming modunda cpu 45-60 gpu 40-55 arasında güç tasarrufunda cpu 40-55 gpu 35-45 arasında gidip geldi.bütün gece açık bıraktım oyun indirdi gaming modda bıraktım cpu 59 gpu 49 idi turbo fan kapalı iken. tüm bunlar.
oyun kullanımında gta 5 valorant yükledim. gaming mod turbo fan açıkken gta 5 30 dakikalık kullanımda cpu 76 dereceye çıktı gpu 69 a çıktı. fps olarak ultra ayarlarda ortalama 80 85 civarı fps verdi. valorantta fps ortalama 180 idi. onda uzun oynama fırsatım olmadı sıcaklık ölcemedim. warzone yükleniyor onunlada test yapacagım editlerim. bencmark testi yaptım sonucları yüklerim. bundan önce monster t5 20.1 almıştım hardisk arızalı cıktı iade etmiştim ona göre karşılaştırma yaparsam gtada onda 5 10 fps daha fazla aldım tahminim onda 8*2 idi bunda tek 16 ram ondan. fan sesi turbo fan için bunda biraz daha yüksek ama sogutma bunda daha başarılı onda gta 5 89 a kadar çıkmıştı 15 dakikada sonrasını test edemedim çünkü ssd hatası yüzünden donuyordu. sogutma daha iyi ama bunda turbo fan ve normal kullanım dahil. tasarım olarak monster 20.1 kendi markasında en iyiler arasında ama bu hepsini geçer diger markalarda dahil tasarım olarak çogu pcden çok daha iyi dükkanda kullanıyorum gören soruyor kendini belli ediyor. klavye olarak tuşlar güzel ancak enter tuşları çok kücük onda sıkıntı yaşıyorum rgb klavye gündüzleri yok denecek kadar az monster tek bölge idi ama daha yüksekti bunda gece süper ama gündüz cok zor belli oluyor. ses olarak turbo fan açınca kesinlikle kulaklık şart monsterdan daha kısık sesi var fan sesi yüksek hoparlör kısık kötü bir birleşim olmuş. hissiyat olarak çok üst düzey geldi bana metal malzeme coğu pc markasından çok daha iyi hissiyatı.ssd hızı düşük 1600/500 verdi bende monsterde 3200/1500 civarı birseydi sanırım. mouse monsterden ve diğer markalardan çok daha iyi geniş bi mouse var 3 parmak destegi var.çanta 16 gb flash ve avengers oyunu hediye yolladılar 10200 tl i7 10750h 16 gb ram rtx 2060 500 ssd

20.1 de turbo fanı açmadan ultra ayarlarda 75fps alıyorum. Sıcaklık değerleri ise 65-71 arasında gidip geliyor. Dün 3 saat kadar oynadım 69 cpu 65 gpu'du sanırım.
doğrudur ne yazik ki casper ve monster gibi markalarda cihazlar arası fark biraz fazla ne yazik ki bana gelen cihaz daha yüksek fps ancak daha cok ısınıyordu cihaz 4 gün kaldı bende 4 5 kez format atıldı ssd hatası vardı diye o cihaza yaptıgım testlere göre söyledim. yoksa casper cihazlarda aynı özelliklerde 35 40 fps alıyorum diye yazanda var forumda şuan elimdeki cihaz bu verileri verdi onu yazdım. o gelen cihazda o sıcaklık ve fps değerlerini verdi.

Emeğiniz için çok teşekkür ederim. Benim de en merak ettiğim oyun Warzone. İndirdikten sonra oyun deneyimlerinizi yazarsanız memnun olurum.
Cihazı yaklaşık 2 gündür test ediyorum.
Normal kullanımda Gaming modunda CPU 45-60 GPU 40-55 arasında güç tasarrufunda CPU 40-55 GPU 35-45 arasında gidip geldi. Bütün gece açık bıraktım oyun indirdi Gaming modda bıraktım CPU 59 GPU 49 idi Turbo fan kapalı iken. Tüm bunlar.
Oyun kullanımında GTA 5 Valorant yükledim. Gaming mod Turbo fan açıkken GTA 5 30 dakikalık kullanımda CPU 76 dereceye çıktı GPU 69'a çıktı. FPS olarak Ultra ayarlarda ortalama 80 85 civarı FPS verdi. Valorant'ta FPS ortalama 180 idi. Onda uzun oynama fırsatım olmadı sıcaklık ölcemedim. Warzone yükleniyor onunla da test yapacagım editlerim. Bencmark testi yaptım sonucları yüklerim. Bundan önce Monster T5 20.1 almıştım hardisk arızalı cıktı iade etmiştim ona göre karşılaştırma yaparsam GTA'da onda 5 10 FPS daha fazla aldım tahminim onda 8*2 idi bunda tek 16 RAM ondan. Fan sesi Turbo fan için bunda biraz daha yüksek ama sogutma bunda daha başarılı onda GTA 5 89'a kadar çıkmıştı 15 dakikada sonrasını test edemedim çünkü SSD hatası yüzünden donuyordu. Sogutma daha iyi ama bunda Turbo fan ve normal kullanım dahil. Tasarım olarak Monster 20.1 kendi markasında en iyiler arasında ama bu hepsini geçer diger markalarda dahil tasarım olarak çogu PC'den çok daha iyi dükkanda kullanıyorum gören soruyor kendini belli ediyor. Klavye olarak tuşlar güzel ancak enter tuşları çok kücük onda sıkıntı yaşıyorum RGB klavye gündüzleri yok denecek kadar az Monster tek bölge idi ama daha yüksekti bunda gece süper ama gündüz cok zor belli oluyor. Ses olarak Turbo fan açınca kesinlikle kulaklık şart Monster'dan daha kısık sesi var fan sesi yüksek hoparlör kısık kötü bir birleşim olmuş. Hissiyat olarak çok üst düzey geldi bana metal malzeme coğu PC markasından çok daha iyi hissiyatı. SSD hızı düşük 1600/500 verdi bende Monster'de 3200/1500 civarı birseydi sanırım. Mouse Monster'den ve diğer markalardan çok daha iyi geniş bir mouse var 3 parmak destegi var. Çanta 16 GB flash ve avengers oyunu hediye yolladılar 10200 TL i7 10750h 16 GB RAM RTX 2060 500 SSD.

Ayrıca bir sorum daha olacaktı NVMe SSD mi yoksa normal SSD mi seçeyim sizce? Ne gibi farklar var?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı