Excalibur G911'de oyunlarda anlık FPS düşüşü

serdarbagatur

Hectopat
Excalibur G911 cihazım var. Windows 11 yüklü. 64RAM 4060 ekran kartı falan iyi sistem. Oyunlarda anlık takılmalar oluyor. Çözümü yok mudur? FC 24 veya CoD son oyunlarında ara sıra anlarım hadi ama 2007-2009 yılındaki CoD MW 2 de bile anlık takılma oluyor. Driver vs her şey güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Excalibur G911 cihazım var. Windows 11 yüklü. 64RAM 4060 ekran kartı falan iyi sistem. Oyunlarda anlık takılmalar oluyor. Çözümü yok mudur? FC24 veya CoD son oyunlarında ara sıra anlarım hadi ama 2007-2009 yılındaki CoD MW 2 de bile anlık takılma oluyor. Driver vs her şey güncel.

Güç seçeneklerinden performans moduna alır mısın?

1713210221221.png

Kullanım değerlerine bak oyun içindeyken. Sıcaklık, GPU ve CPU kullanımı vs.
Normal. Sıcaklık 52 falan oluyor. Turbo fan yüksek performans açık. Yeni oyunda yapmasını anlarım. 2007 yılında çıkan Call of Duty Modern Warfare 2'de oluyor bu yani saçmalık. FC24 te bu kadar yapmıyor.

Güç seçeneklerinden performans moduna alır mısın?

Eki Görüntüle 2169711
Zaten hepsi yüksek performansta. Control Center üzerinden de yüksek performans ve turbo fanda. Windows 11 kaynaklı olma ihtimali var mı?

Aynısı bende de oluyor ASUS ROG STRIX Scar 16 32 GB 4080 önerlien çözümlere rağmen devam ediyor.
Çözümü bulamadım onu dene bunu dene. Her şey yüksek performansta, arka planda açık uygulama vs yok. Windows 11 kaynaklı olma ihtimali de var. 12 çıksada onu denesek yoksa windows 10'a devam.

Benim PC'de de sorun var fakat genelde oyun oynarken oluyor farklı markalar. Yabancı forumlardan biri ekran kartını yüksek performanstan aşağı alınca düzeliyor demiş. Bana daha çok gücün yetmemesi gibi geldi. Performans modunu düşürüp kullanamayı deneyin öyleyse sıkıntı vardır.

Benim PC'de de sorun var fakat genelde oyun oynarken oluyor farklı markalar. Yabancı forumlardan biri ekran kartını yüksek performanstan aşağı alınca düzeliyor demiş. Bana daha çok gücün yetmemesi gibi geldi. Performans modunu düşürüp kullanamayı deneyin öyleyse sıkıntı vardır.
Yok o da işe yaramadı kanka oyun modu vs yok yani.

Geri
Yukarı