Excalibur i5-12450H RTX4050 laptop oyunlarda düşük performans veriyor

Alyeisk

Zeptopat
Daha fazla  
Ne oyun oynarsam Apex, LoL, CS2 genelde bu üçünü oynadığım için örnek veriyorum. Sanki bilgisayar kendisi kısıyor gibi performans alıyorum bazen bir oynuyorum 3-5 dk 240 FPS görüyor oyun sonra drop başlıyor. CS2 de de Apex'te de böyle V-Sync açıp kapıyorum geçen bir Apex'te açtım 60 olan FPS 240 oldu sonra maç bitti diğer oyuna girdim yine 60-70'lerde geziyor, drop giriyor. LoL'de bile 144 sabit oynayamıyorum, düşüyor. Hem CS de hem Apex'te görüntü ayarlarını maksimum yapsamda Low yapmamla aynı FPS oluyor.
Casper Excalibur i5-12450H, RTX4050, 16 GB RAM ve 1TB NVMe SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma sistemi iyi olmadığı için muhtemelen throttle olup frekans kısıyor işlemci.

sıcaklık artıyor öyle bir sorun var zaten o zamanda yaşıyorum ama mesela bilgisayarı açtığım ilk 1 saat daha ısınmadanda bu saçma fps düşüleri oluyor. fan alıcam zaten ama kendini başka birşeyde kısırlıyor gibi

Sıcaklık artıyor öyle bir sorun var zaten o zamanda yaşıyorum ama mesela bilgisayarı açtığım ilk 1 saat daha ısınmadanda bu saçma FPS düşüleri oluyor. Fan alacağım zaten ama kendini başka bir şeyde kısırlıyor gibi

Isınmasını ilk saatlerde hissetmezsin zaten işlemci anlık olarak o sıcaklıklara yükselir. Tavsiyem laptopun altını kitap v.s koyarak oyna, Control Center'dan da daha düşük modlara al.

Yeni konular

Geri
Yukarı