Excalibur laptopun oyunlarda 96 derece olması normal mi?

@Umut Nas reis mevzu kasanin kalitesi degil. 96 dereceye cikmis bir islemciye yuk altinda olmasi fark etmez nasıl normal diyebiliyosun.

96 dereceye çıkması kasa kalitesinden kaynakli bir de 10.nesil Intel işlemcilerin çok isinmasindan, ama normal değil tabii ki de zaten sınırı 100olmasi lazım işlemcinin.

• GTX 1650 Ti.
  • 16 GB RAM.
Intel i5 özelliklere sahip Excalibur G770 laptopta 15 dk gibi kısa bir süre oyun oynamamın ardından CPU sıcaklığının 96 dereceye çıktığını fark ettim. Bakımlarının geldiğini düşünüp bakıma servise gönderdim tüm bakımlarının yapılmasına rağmen hala aynı sorunla karşılaşıyorum, görseldeki değerler 10 dakikalık bir Far Cry 6 oynamamın sonucu. Sebebi ne olabilir?
Eki Görüntüle 1437200
ThrottleStop ile undervolt yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında termal macun durumu nedir? Bilgisayarı nasıl bir zeminde kullanıyorsunuz?
@erengore hocam yardımcı olabilir eğer müsaitse.

ThrottleStop ile undervolt yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında termal macun durumu nedir? Bilgisayarı nasıl bir zeminde kullanıyorsunuz?

Bakımdan sonraki değerler görseldeki gibi, termal macun yenilenmiş fan ve diğer iç bakımlar yapılmış serviste. Bahsettiğiniz işlemler hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz bu konular hakkında çok bilgi sahibi değilim, şimdiden çok sağ olun.

Bakımdan sonraki değerler görseldeki gibi, termal macun yenilenmiş fan ve diğer iç bakımlar yapılmış serviste. Bahsettiğiniz işlemler hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz bu konular hakkında çok bilgi sahibi değilim, şimdiden çok sağ olun.

Hocam servis sizi kandirmis bakimi yapildigi halde boleyse acin kasayi bakin macunu nasıl yaymislardir onerim fotografli kanitla sikayetvara gonderin yazin durumunuzu tekrar servise soleyin tuketicisiniz hakkinizi aramaniz en dogalidir. Bunlarin basinda ust birim var mı merak ettim muhatap kadin varda ondan.

Undervolt, aynı performans seviyesini korurken ekran kartınızın çalışma voltajını düşürdüğümüz bir işlem.Ekran kartı sıcaklığını ve güç tüketimini değiştirmek için yapılır.

Herhsngi bir soğutucu öneriniz var mı, teşekkürler.

Maalesef fp olarak sogutucular hakkinda bilgim yok konu acsaniz daha iyi olur.

Ekran kartına undervolt yapmasina ne gerek varki, bence sıkıntıda olan işlemci bakım sonrasi boyleyse 3 4 ay sonra sınırına gelir 100 derece sınırı var zaten.

Yüksek performanslı işlemcilerin bu derecelere çıkabileceğini bir kaç haberde okuduğumu hatırlıyorum. Ama i5 10. nesil bir işlemci fiyat - performans ürünüdür. Kasanın kalitesizliği, servisin pek umursamadan iş yapması bu derecelere sebebiyet veriyor olabilir.

Kanka bende Excalibur sahibiyim bende de aynı sorun oluyor Excalibur G770'in çok iyi kuvvetli bir soğutma sistemi var aslında ilk alıdığım yıl hiçbir şey yoktu 70 80 derecelerde CS:GO oynayabiliyordum şu an olmuyor en yakın zamanda fan temizliği yapmanı tavsiye ederim termal macuna da baktırabilirsin.

Yüksek performanslı işlemcilerin bu derecelere çıkabileceğini birkaç haberde okuduğumu hatırlıyorum. Ama i5 10. nesil bir işlemci fiyat - performans ürünüdür. Kasanın kalitesizliği, servisin pek umursamadan iş yapması bu derecelere sebebiyet veriyor olabilir.

10.nesil işlemciler zaten fp olarak gayet iyiler, ama 10.nesil Intel işlemcilerin fazla ısındığı bilinen bir gerçek zaten.

Geri
Yukarı