Excalibur M.E238FHD-G 200Hz monitör GT 630M laptop ile en fazla 60 Hz çalışıyor

ashle front

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Casper Excalibur M.E238FHD-G
Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce Hepsiburada üzerinden uygun bir fiyata olduğunu düşündüğüm Casper 23.8" Excalibur M.E238FHD-G 200Hz 1ms 300nıt VA panel bir monitör aldım. Şimdilik bilgisayar alana kadar laptopuma 2. ekran olarak HDMI üzerinden bağladım. Laptopumda GT 630M 1 GB bir ekran kartı var. Neyse dostlarım görüntü ayarlarından monitörün kaç Hz alabildiğine baktım ve en fazla 60Hz kadar destekliyor. Bunun sebebi sizce ne olabilir? Ürün yorumlarında ürünün orijinal ve sorunsuz olduğunu falan söylemişlerdi. Dolandırılma korkusu bende başladı. Sizce sorun ne olabilir? Faturada e ürün kitapçığında monitörün 200Hz olduğunu belirtmişlerdi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    111,7 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    510,4 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
nvida ayarlarına sağ tık yapıp girip monitörün hangi ekran kartına bağlı olduğuna bakabilir misin ?

ayrıca çözünürlüğü düşürünce kaç hz alıyorsun bakar mısın ?

Laptopun marka modeli nedir ?

nvida ayarlarına sağ tık yapıp girip monitörün hangi ekran kartına bağlı olduğuna bakabilir misin ?

ayrıca çözünürlüğü düşürünce kaç hz alıyorsun bakar mısın ?

Laptopun marka modeli nedir ?
Laptopun modeli casper mb55ll1 ve ayrıca çözünürlüğü düşürsemde hz miktarında bir artış olmuyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    57,4 KB · Görüntüleme: 15
Sanıyorum ekran kartın vga girişine bağlı. VGA ile 85hz alabilirsin diye biliyorum.
HDMİ girişine harici ekran kartın bağlı değil. Yani hocam HDMİ in 144hz desteklemiyor. görünen o gibi. Zaten eski bir laptop desteklememesi normal.

Geri
Yukarı