Excalibur servisinin önerdiği soğutucu USB girişi bozdu

DnzCgn

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem 1:
İ5 13400F / ZOTAC GeForce RTX 4060 Ti TWIN EDGE 8GB / GIGABYTE H610M H V2 / GSKILL 8GB RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz x 2 / Crucial 1TB P3 Plus (5000/3500) / RAMPAGE CARİSHMA MESH
Sistem 2(G911)
İ7 11800H / RTX 3060 / Kioxia Exceria G2 1TB / Crucial 16 GB 3200 MHz DDR4 CT16G4SFRA32A / Windows 11 Home Single Language
Meslek
Junior Dev.
Merhaba. Excalibur G911 cihazına sahibim. Bundan yaklaşık 5 ay önce 400 liraya bir soğutucu aldım ve 3 ay kadar kullandım ancak bilgisayarımın USB girişi sıcaklıktan dolayı bozuldu ve servise götürdüm. Servis bilgisayırımı garanti kapsamında ücretsiz bir şekilde onardı ve bana yeni bir soğutucu önerdiler 1000 lira civarı bir fiyata bu soğutucuyu güvenle bilgisayarıma takabileceğimi söyledir ve bana bu soğutucuyu sattılar. Ancak servisin önermiş olduğu bu soğutucu tekrar USB girişimi bozdu. Bu durumda sistemimi teknik servise götürsem tekrardan garanti kapsamına alırlar mı ve tahmini ne zamanda teslim ederler?

Servisin önerip sattığı soğutucu: ınca INC-607 gms

Merhaba. Excalibur G911 cihazına sahibim. Bundan yaklaşık 5 ay önce 400 liraya bir soğutucu aldım ve 3 ay kadar kullandım ancak bilgisayarımın USB girişi sıcaklıktan dolayı bozuldu ve servise götürdüm. Servis bilgisayırımı garanti kapsamında ücretsiz bir şekilde onardı ve bana yeni bir soğutucu önerdiler 1000 lira civarı bir fiyata bu soğutucuyu güvenle bilgisayarıma takabileceğimi söyledir ve bana bu soğutucuyu sattılar. Ancak servisin önermiş olduğu bu soğutucu tekrar USB girişimi bozdu. Bu durumda sistemimi teknik servise götürsem tekrardan garanti kapsamına alırlar mı ve tahmini ne zamanda teslim ederler?

Servisin önerip sattığı soğutucu: ınca INC-607 gms

Dostum neden soğutucuyu bilgisayarından besliyorsun mi? 5v herhangi bir cep telefonu adaptörü ile besle.

Garanti kapsamına girer mi onu daha tecrübeli arkadaşlar yazar.

Dostum neden soğutucuyu bilgisayarından besliyorsun mi? 5V herhangi bir cep telefonu adaptörü ile besle.

Garanti kapsamına girer mi onu daha tecrübeli arkadaşlar yazar.

Servistekiler öyle dediği için öyle yaptım yoksa bende adaptörle yapma taraftarıydım. Cihaz çok sıkıntılı bir cihaz olabildiğince elimden çıkarmaya çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı