Excel fonksiyonları nasıl hazırlanır?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, bir Excel tablosu hazırlamam gerekiyor, örnek verecek olursak şöyle bir fonksiyon lazım;

"Eğer a1'de X varsa D1 = 1 olmalı, eğer hem a1'de hem B1'de X varsa D1 = 2 olmalı, eğer hem A1 hem B1 hem de C1'de X varsa D1 = 3 olmalı"

Gibi. Excel'de ıf fonksiyonunu kullanmayı bilmiyorum, yarım saat üzerinde uğraştım fakat verimli bir sonuç alamadım. Bu istediğim şeyi yapmanın bir yolu var mıdır acaba? Diğer lazım olan fonksiyonları kullanmayı biliyorum fakat sadece burada tıkandım.

@Zeuszeus2023 konuda gereksiz soru sormak yerine bir tane konu açabilirsin mesela eğer mesajın herhangi bir moderatörun gözüne çarparsa ceza alırsın.
Ve boş yere soru sorma şu an adam cevap bekliyorum mesela bende bilmiyorum ve öğrenmek için üst taraftaki konuyu takip et butonuna tıklıyorum bu kadar basit.

İlk uzatan sendin :D. Yazmayı zorlayan da sendin. Zaten de rapor attım.
@Zeuszeus2023 konuda gereksiz soru sormak yerine bir tane konu açabilirsin mesela eğer mesajın herhangi bir moderatörun gözüne çarparsa ceza alırsın.
Ve boş yere soru sorma şu an adam cevap bekliyorum mesela bende bilmiyorum ve öğrenmek için üst taraftaki konuyu takip et butonuna tıklıyorum bu kadar basit.
1 Amma da uzatıyorsunuz be. Uyaracağınıza rapor edin geçin. 2 Konu açmağı biliyorum . 3 Konu sahibine:Bu kadar gereksiz yazıya sebep olduğum için özür dilerim. Amacım sadece sohbet etmekti.

Yeni konular

Geri
Yukarı