Excel'de hücreleri pattern boyama

Luminaobscura

Hectopat
Şu videodaki gibi formulü girip bir beyaz bir gri satır yapmak istiyorum. Ancak sanırım bende Türkçe Excel olduğu için yapamadım. Onu nasıl yapabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video açıklamasında adımları teker teker anlatmış, çeviri ile Türkçe'ye çevirip tekrar dener misiniz? Olmadı chatgpt ile tekrar anlatmasını isteyin.

Renkli Bantlı Satırlar: Renkli bantlı satırlar, her saniyeyi/alternatif satırları renk/gölgelemeyle belirtir. Bunu elde etmek için koşullu biçimlendirmeyi kullanmanız gerekir. Her alternatif satırı renklendirmek için aşağıdaki prosedürü izleyelim.

Adım 1: Renk uygulamak istediğiniz hücre aralıklarını seçin.
Adım 2: Giriş sekmesinde koşullu biçimlendirmeye tıklayın.
3. Adım: "Yeni Kural"ı seçin
Adım 4: "Hangi hücrelerin biçimlendirileceğini belirlemek için formül kullan"ı seçin
Adım 5: Her alternatif satırı renklendirmek için bu formülü formül çubuğuna yapıştırın.
=MOD(SATIR();2)=0
Adım 6: "Biçimlendir"e tıklayın ve "Doldur"u seçin
Adım 7: Rengi seçin ve Tamam'a ve tekrar Tamam'a tıklayın.
Bitti, başarıyla renk bantlı excel satırlarına sahip oldunuz.
Çeviri olduğu için, Excel butonlarının isimleri birebir tutmayabilir. Videodaki konumları da dikkate alarak benzer anlamlardan ilerleyebilirsiniz.

Giriş > Koşullu Biçimlendirme > Yeni Kural > Biçilendirilecek hücreleri belirlemek için formül kullan > =MOD(ROW(),2)=0 > Biçimlendir' e basıp renk seçin > Tamam

Aynısını yaptım. İngilizcemde var sorun değilde şu hatayı alıyorum

Untitled-1.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı