Exe dosyaların Notepad'te açılması

Daha fazla  
Geçenlerde dalgınlığımdan kaynaklı çok ilginç bir olay başıma geldi. İnternette uzun süre aramama rağmen sonuca ulaştıracak bir çözüm bulamadım. Olaydan yaklaşık 4-5 saat önce sistem yedeği aldığım için düşünmeden format attım ama ileride başkasının başına gelirse belki bu konu altında çözümü bulur amacıyla bu konuyu açmak istedim.
Yeni bir dosya indirdiğimizde eğer hangi programla açılacağı daha önceden belirlenmemişse Windows bize bir pencerede önerilen uygulamaları gösteriyor. Eğer dalgın olduğunuz bir ana gelir de notepad seçip üstüne bir de aşağıdaki "bunu diğer uygulamalar için de uygula" butonunun tikli olduğunu gözden kaçırırsanız geçmiş olsun artık bilgisayarınızda hiçbir exe dosyası açamıyorsunuz. Kayıt defteri ve Cmd de exe olarak açıldığı için bu yollarla çözmek mümkün olmuyor. Yani en azından ben bilmiyorum eğer bu konu hakkında bilginiz varsa lütfen paylaşın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı