Exper Karizma Laptop Açılmıyor

Daha doğrusu şarj bile almıyor. 1 yıl oluyor herhalde, normal çalışırken birdenbire kapanmıştı. Bataryası zaten ölü orası ayrı ama bataryasız bağladığımda güç aldığına dair yanan ışıkları yanmıyor o günden beri. Ben bunu nasıl hayata döndürürüm? Termal macun değiştirdim, RAM'lerin yerlerini değiştirdim, teker teker taktım, BIOS pilini değiştirdim ama fayda etmedi. Bence sorun besleme devrelerinde. Bir bilgisayarcıya mı götürsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bir sistem ve bilgisayarcıya götürdüğünde 200'ü geçecek bir tutar isterse taptırma, gerçekten hakkıyla işini yapan birisine gidersen gerçekten düzgün bir iş çıkaracaktır ama kalbi kirli birisine denk gelirsen kötü olur.

Şarj cihazını değiştirmeyi denediniz mi?
Asıl orijinal adaptörün bozulduğunu sanıp zamanında bir tane daha almıştım. İkisiyle de çalışmıyor.
Eski bir sistem ve bilgisayarcıya götürdüğünde 200'ü geçecek bir tutar isterse taptırma, gerçekten hakkıyla işini yapan birisine gidersen gerçekten düzgün bir iş çıkaracaktır ama kalbi kirli birisine denk gelirsen kötü olur.
Evet 2670QM işlemcili eski bir laptop ve yaşadığım eski ilçede güvendiğim bir ağabeyim var. Beni hatırlarsa hakkıyla yapar, bakalım artık. Başka öneri bekliyorum. Cevap verenlere çok teşekkür ederim.

Başka bir adaptör ile de deneyip kontrol edin. Eğer yine olmaz ise işinin ehli ve hatta mümkün ise tanıdığınız birine götürün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı