Exper Notebook Z7100 8'den 7'ye Downgrade Ettim Fakat Bilgisayar Açılmıyor

NANOTEK

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Exper Z7100 bir notebook var eski bir bilgisayar.
Müşterim bunu getirdiği zaman windows 8 kurmuştular bilgisayara. Ama bu bilgisayarın W8 sürücüleri yok. Neyse ben buna W7 format atacaktım. Eğer W7 sürücüleri olsa yükleyip verecektim müşteriye. Bilgisayarın bios ayarını ayarladım cd-rom en başa getirdim ve ondan sonra hdd okuyacaktı bilgisayar. Formata başladım tüm diskleri sildim ve formatladım bilgisayarı. Hani yüklemeler bitince yeniden başlatır ya bilgisayar yüklemesı bitti ve yeniden başlatır kendisini. Ama bir daha açılmadı. :)

İşlemci logosu var ekranda. Orada kalıyor. Hiç bir işlem yapamıyorum. Hiçbir şekilde BIOS'a erişemiyorum. Bazı denemelerimde AMI Logosu geliyor fakat orada da takılıyor ve öylece kalıyor.
Bu sorunun çözümünü bilen var mı ? Bilgisayar hangi nedenden dolayı böyle bir hata veriyor ?

BIOS'a nasıl erişebilirim ?

Yardımlarınızı bekliyorum. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüleri bulmak yerine Windows 7 kurmak daha kolayınıza geldi tabi... Ya da sürücleri kurmak daha kolaydı ama kafa 7'de kalmış sizin :)

Neyse, konuya dönecek olursak pili ve şarjı sökün. 5 dakika bekledikten sonra geri takıp kontrol edin. Eğer PC açılırsa 8.1 kurun:

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı