Exper Ultranote A5B-321 işlemci değiştirme

Efeisot Kmr

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Exper Ultranote A5B-321
Anakart: Clevo W55xEU
CPU: i3-2348m
GPU: HD 3000
RAM:4GB DDR3 1333MHz
SSD:500GB Sandisk Ultra 3D
Elimdeki parayla ne yapacağım hakkında iki seçeneğin arasında takılmıştım ve bu seçenekler arasından laptopu yükseltmeyi seçtim. Ancak işlemci yükseltirken uyumsuzluk olur mu diye tereddüt etmekteyim. Yardımcı olabilir misiniz? Şu an kullandığım işlemci i3 2348m ve değiştirmek istediğim işlemci ise i5 3210M. İkisinin de fiziksel özellikleri (TDP değeri, soket tipi vb.) Aynı. Ancak BIOS güncellemesini bulamadım üretici sitesinde yani BIOS muhtemelen en üst sürümde şu an. Merak ettiğim şey ise BIOS kaynaklı bir uyumsuzluk olup olmayacağı. @Siyah Martı, yardımcı olabilirsen sevinirim.
Laptop modeli: Exper Ultranote A5B-321
Anakart modeli: Clevo W55XEU
Anakart chipseti: HM77
AIDA64 raporu: Report.htm

Son düzenleme:
BIOS uyumunu nette araştırman gerekiyor, başka yolu yok zaten. 2348M'in BGA soketlisi de mevcut, onlar lehimli. Sendekini PGA mı diye kontrol etmen iyi olur.

Normalde benchmark olarak bu sitenin paylaşımı yasak ama işlemciler açısından sana fikir verebilir. Kullanıcı sayısı az olduğundan çeşitlilik az ama 3.nesil i7liler bile var.

Gene de en güvenlisi ilk paragraftaki şekilde araştırman.

BIOS uyumunu nette araştırman gerekiyor, başka yolu yok zaten. 2348M'in BGA soketlisi de mevcut, onlar lehimli. Sendekini PGA mı diye kontrol etmen iyi olur.

Normalde benchmark olarak bu sitenin paylaşımı yasak ama işlemciler açısından sana fikir verebilir. Kullanıcı sayısı az olduğundan çeşitlilik az ama 3.nesil i7liler bile var.

Gene de en güvenlisi ilk paragraftaki şekilde araştırman.

Soket PGA yapıda zaten, ancak anakart hakkında pek bir sonuç bulamadım ama aynı markanın benzer anakartlarıyla yükseltme yapanlar var. Sadece emin olmak için sordum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı