Eyüb b. TYT matematik konu anlatımı ağır mı?

One Face

Hectopat
Merhaba.
TYT matematik için eyüb b. Konu anlatımı ağır olur mu?
Sıfırdan mı anlatıyor?
İleri düzey öğrenciler için tavsiye edilir ya genellikle. Ondan sordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eyüp B'nin anlatımı çok güzel ve anlaşılır.

Zor olan Eyüp hoca değil, kullandığı kitaplar.

Başlangıç için Bıyıklı Matematik, orta seviye için Matematiğin Güler Yüzü, ardından Eyüp B ideal.
Bıyıklı Mat'tan başlayıp sonra Eyüp hocadan devam edeyim diyorum ama Bıyıklı hoca da zaten kolaydan zora doğru detaylıca anlatıyormuş.
Ama birisinden konuyu izleyip, öğrendikten sonra diğerini izlemenenin ne anlamı var ki?
Sorular zor konu anlatımı normal zaten. Ama başlangıç olarak kullanılması zorlayıcı olabilir.

Ama birisinden konuyu izleyip, öğrendikten sonra diğerini izlemenin ne anlamı var ki?

Biri konuyu baştan sona tüm detaylarıyla anlatırken diğeri sadece önemli kısımları anlatıyor. Temeli olan biri ilk seçenek ile vakit kaybetmemeli.

Örneğin üslü sayılar konusunda temeliniz var, kuralları biliyorsunuz ve kolay-orta soruları çözebiliyorsunuz. O hâlde Mert Hoca veya Bıyıklı Matematik izlemenin anlamı yok, Matematiğin Güler Yüzü veya Eyüp B'den konunun özetini ve soru çözümlerini izleyip testlere geçebilirsiniz.

Tamamen temelinizin olup olmamasıyla ilgili bir durum.

Biri konuyu baştan sona tüm detaylarıyla anlatırken diğeri sadece önemli kısımları anlatıyor. Temeli olan biri ilk seçenek ile vakit kaybetmemeli.

Örneğin üslü sayılar konusunda temeliniz var, kuralları biliyorsunuz ve kolay-orta soruları çözebiliyorsunuz. O hâlde Mert Hoca veya Bıyıklı Matematik izlemenin anlamı yok, Matematiğin Güler Yüzü veya Eyüp B'den konunun özetini ve soru çözümlerini izleyip testlere geçebilirsiniz.

Tamamen temelinizin olup olmamasıyla ilgili bir durum.
Hmm. O zaman ben Bıyıklı Mat'tan izliyeyim.
Çünkü temelim sıkıntılı biraz.
Sonrasında kısa tekrar videoları, hard soru çözümleri için izlerim Eyüb hocayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı