Ezik olmaktan nasıl kurtulabilirim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bizler foruma girmeyelim o zaman. Teknoloji ile bilgi edinmeyelim. Gidip Casper bilgisayar alalim. Paramizi "Aaa, 32 GB RAM'li bilgisayar!" diyerek onlara harcayalim. Bu forumun her uyesi sacma da olsa mesaj yazma ozgurlugune sahip. Sen sev ya da sevme. Moderatorler gereksiz/spam konu/mesaj gordukleri zaman mesajlari/konulari siliyorlar. Bu mesajlar silinmemis demek ki sacma degil.

Şunu unutma ''kavga her zaman çözüm değildir!'' Bu söz öyle klasiktir ki her zaman duyarsın. Benden de şuan duymuş (okumuş) oldun. Kopya istismarcılarına şunu yap. :D
İlk önce işaretle kafadan at ama bunun hepsini 5 dkk da yapıp verme. Ders 40 dakika. Sen bunu 30 dakika da yap bunlara ver bunlar sazan gibi atlarlar zaten. Ama sen bu arada tekrar soruları okumak yerine kağıdın 1 yerine kopyala cevapları sonra bunlar kağıdı verdikten sonra değiştir. Ya da sen değiştir kağıdı ilk ver. Bak sonra o gün notlar okuyunca yüzlerinin halini. O an içinde bi' ilginç gülme olur :D Onu hisset :) (Kısassa kısas.)

Kavga sorununa gelince. Her zaman yumrukta çözümü bulma. Onu beyninle yenmeye bak. Laflarınla ez zaten o karşındaki insan ise (!) bunları anlar ve bulaşmaz. (Tabi karşındakinin anasına bacısına söv demiyorum (!) )

Dövüş sporu olarak sana Self Defance olan KRAW MAGA öğrenebilirsin. İsrail askerlerinin askeri eğitimde gördükleri savunma sporudur. Tavsiye ederim. Bir de askeri eşofman ve bot giydin mi tam askeri havası olur :) (Not: Gitmedim ama videolardaki adamlarda gördüm :D )

Bir hobi ile uğraş. Ayrıca işi düşenlere yardım etme. Açık bir şekilde benden kimseye fayda yok tarzına gir. İşi düşünce gelen insanlar ile konuşma. Kimse ile konuşma. Kendi halinde takıl biraz. Başka sınıflardan arkadaş edinmeye çalış. Sınıf arkadaşların ile pek fazla konuşma. Bir sorun olur ise hoca ve idarecilere şikayet et.

Çok fazla kavga taraftarı değilim ama kavga edince de adamı çürütem biriyim. Önce senle dalga gecen kişileri analiz et, içlerinden dövebileceğin birisini seç. Sana laf aftığı zaman direk döv onu. Ondan sonra biraz ağır abi takıl, bak sana artık karışıyolar mı ?

Çok fazla kavga taraftarı değilim ama kavga edince de adamı çürütem biriyim. Önce senle dalga gecen kişileri analiz et, içlerinden dövebileceğin birisini seç. Sana laf aftığı zaman direk döv onu. Ondan sonra biraz ağır abi takıl, bak sana artık karışıyolar mı ?
Bu güzel teknik. Göz korkutmak için çok iyi olur.

Kesinlikle işe yaradığı zamanlar var. Ama kimse ile takılmamak bence en iyisi. Kafa rahat olur o zaman.

Bir hobi ile uğraş. Ayrıca işi düşenlere yardım etme. Açık bir şekilde benden kimseye fayda yok tarzına gir. İşi düşünce gelen insanlar ile konuşma. Kimse ile konuşma. Kendi halinde takıl biraz. Başka sınıflardan arkadaş edinmeye çalış. Sınıf arkadaşların ile pek fazla konuşma. Bir sorun olur ise hoca ve idarecilere şikayet et.
O zamanda ispiyoncu durumuna düşerim ama iyi bir fikre benziyor.

İspiyoncu durumuna düşmezsin. Sen sadece hakkını savunmuş olursun. Eğer senin üzerine şikayet ettiğin için gelirler ise tekrar şikayet et. Bu sefer idareciler daha sert davranır. Sen ne durumuna düşeceğini düşünme. Onlar senin ile uğraşmasın yeter. Milletin düşüncelerini çok takar isen yaşayamazsın. Milletin düşüncesi bitmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı