F Klavye Nasıldır?

Alışınca Q klavyede de hızlı yazılabiliyor. Yıllardır Q kullanan birinin F'ye alışması zor. Resmi kurumlarda da F klavye zorunluluğu kalktı, klavye sınavı olan yerlerde de (katiplik gibi) önceden sadece F klavye varken şimdi Q klavye de seçebiliyorsunuz. Bunlarda yine kelime-süre olayına bakılır, klavye eğitimi almamış ve 10 parmak olarak kullanmayan biri olarak da bu süreyi geçebiliyorum. Pratik meselesi. Bir de böyle durumlarda siz evdeki F klavyeye göre çalışır gidersiniz, sınav yerindeki klavyede tuşlar daha büyük ya da daha küçük olursa yine çuvallama ihtimali var. Bu yüzden klavye çok da önemli değil. Dünyada çoğu bilgisayar kullanıcısı Q kullanıyor, hepsi yavaş mı yazıyor bunların? Alışkanlık meselesi tamamen.

Benim daha çok merak ettiğim kısım İngilizce yazmanın ne kadar zor olduğu. Türkçe'de zaten kendini kanıtlamış bir dizilim, şampiyonlar kullanıyor vs. bunları biliyorum. İngilizce yazarken Q'ya göre daha mı kötüdür sizce?

Ne diyorsunuz allah aşkına.F klavye kullanmış biri olarak F klavye yavaştır.F klavyede tuşların yerini bulmak zordur.Ancaq Q klavye kolaydır
Arkadaşım senin kafan mı güzel.

Q klavye kolay felan değildir Q klavye siz o klavyede yazmaya alıştığınız için size kolay geliyor. Yani yine bu yüzden sen F de tuşların yerini bulamıyorsun çünkü alışık değilsin.

Bu çok çok basit birşey internetten tekrar araştırabilirsiniz.

Q klavye daktilo zamanında hızlı yazıp daktiloların kilitlenmesini engellemek için çıkartılmış yavaş yazımlı bir klavyedir.

F ise hızlı yazmak için çıkartılmıştır en çok kullanılan harfler birbirine daha yakındır.

Arkadaşım senin kafan mı güzel.

Q klavye kolay felan değildir Q klavye siz o klavyede yazmaya alıştığınız için size kolay geliyor. Yani yine bu yüzden sen F de tuşların yerini bulamıyorsun çünkü alışık değilsin.

Bu çok çok basit birşey internetten tekrar araştırabilirsiniz.

Q klavye daktilo zamanında hızlı yazıp daktiloların kilitlenmesini engellemek için çıkartılmış yavaş yazımlı bir klavyedir.

F ise hızlı yazmak için çıkartılmıştır en çok kullanılan harfler birbirine daha yakındır.
F klavye artık başka ülkelerde kullanılmayan sadece kullanılan bi klavye türüdür.F klavye türkler için iyidir,ben ise türk değilim.Başka ülkeden birinin hiçbir yararına değildir.

Geri
Yukarı