F/P 1000 TL'ye 1TB NVMe SSD önerisi

• Konuyu başlatan WTC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 1B

WTC

Kilopat
Depolama sıkıntım olduğundan dolayı güzel bir SSD arıyorum. F/P olarak 1TB kapasiteli NVMe M.2 SSD öneriniz var mı? Yazma hızını tam olarak aktarabilen ve ömrü uzun olanlardan önerirseniz sevinirim. Bütçe olarak 1.000TL'ye kadar çıkabilirim. Mümkün olduğu kadar uygun olursa güzel olur.

Edit: Bu arada belirtmeyi unutmuşum, anakartım X570 Gigabyte Aorus Ultra

Son düzenleme:
Şimdi hazır depolama yerim yokken NVMe alıp, son teknolojiye geçeyim dedim :)
Anladığım kadarıyla yüksek yazma hızlarına ihtiyacınız var, ama yine de söyleyeyim;
Bunun yerine bütçenizi gerçekten zorlayacaksa orta-üst seviye bir SATA SSD almayı da tercih edebilirsiniz.
950₺ fiyatı var, bütçenizi NVMe bir SSD kadar yormayacaktır.

Anladığım kadarıyla yüksek yazma hızlarına ihtiyacınız var, ama yine de söyleyeyim;
Bunun yerine bütçenizi gerçekten zorlayacaksa orta-üst seviye bir SATA SSD almayı da tercih edebilirsiniz.
Yani aslında işler için dosyalarla haşır neşir olmam gerekiyor. Word, Excel gibi ama bol bol oyunda oynuyorum. Yazma hızlarının yüksek olması benim için avantaj olur. Gün içinde bayağı kopyala, yapıştır işleri dönüyor. Bu yüzden ömrün hem uzun, hem de yazma hızının yüksek olması gerekiyor. Almışken NVMe alırım. Gaming gecesi kovalayım, olmadı A2000 alırım. Halihazırda 2 tane SATA SSD kullanıyorum. Kablo işleri ile uğraşmak pek istemiyorum. Anakarta takayım, uslu uslu otursun orada :)

Ek olarak;
Şimdi hemen "seni gidi Barracuda'cı seni" demeyin hocam. :D Çok daha da uygun fiyatlı bu model. Evet, 256 MB DRAM var ama kontrolcüsü daha iyi. Bu arada, Nisan ayında her bütçeye SSD önerisi konusunun devamı gelecek mi hocam?

@BerkayZ87 @PossibleTurco @hakan yaeger @ismimberkay Amazon TR'de stokta son bir Kingston A2000 1TB kalmıştı. Herhalde o yüzden 1.048 TL'ye düşmüş. Ben de aldım. Yakın zamanda daha uyguna bulamazdım büyük ihtimal. İncehesap bana yamuk yaptı. Gaming gecesi indirimleri yaramadı. Tavsiyeleriniz için teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı