F/P "mekanik" klavye önerisi

Bütçe
0-500₺

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, 0-500₺ bandında (çok hafif esneyebilir bütçe) güzel bir mekanik klavye arıyorum. Klavyede aradığım 2 özellik var (kullanım rahatlığı açısından) enter tuşu büyük olmalı, tuşa bastığım zaman tıkır tıkır takır takır tuşun hissiyatını almalıyım. Klavyede bir şeyler yazmayı çok seviyorum, klavye sesi de garip bir şekilde hoşuma gidiyor. Sırf bu yüzden sık sık Laptop'umda bir şeyler yazarım mesela.

Bu fiyata en iyi Red Switch.

Bu da büyük enterlı.

42 TL'lik hafif bir esnetme ile:

Ancak sanırım enter tuşu küçük :/
Evet, küçük Enter tuşlarına alışkın değilim. Sürekli olarak tabiri caiz ise missclick atıyorum.

Bu fiyata en iyi Red Switch.

Bu da büyük enterlı.
Hangisini daha çok önerirsiniz?

Evet, küçük Enter tuşlarına alışkın değilim. Sürekli olarak tabiri caiz ise missclick atıyorum.
Enter tuşuna basacağım diye virgüle basma durumu çok kötü gerçekten. Ben de büyük enter tuşlu bir klavyeden küçük enter tuşlu bir klavyeye geçtim. İlk 3 hafta bayağı canımı sıktı. Şu an alıştım diyebilirim. Yine de siz büyük enter tuşlu alın alışamam diyorsanız.

Hangisini daha çok önerirsiniz?
Red Switch olarak Redragon öneririm. Redragon gayet kaliteli ve sizi üzmeyecek bir F/P markasıdır.

Monster'ı tam olarak bilmiyorum, kullananlar memnun fakat sorun yaşayanlar var.

İlla ki büyük enter istiyorsanız, Monster alın.

42 TL'lik hafif bir esnetme ile:

Ancak sanırım enter tuşu küçük. Pusat K3 Pro alabilirsiniz.
Enter her zaman büyüktür. Bu klavye ingilizce fotoğraflı gösterilmiş, Türkçe'de Enter büyüktür.

Red Switch olarak Redragon öneririm. Redragon gayet kaliteli ve sizi üzmeyecek bir F/P markasıdır.

Monster'ı tam olarak bilmiyorum, kullananlar memnun fakat sorun yaşayanlar var.

İlla ki büyük enter istiyorsanız, Monster alın.
Şöyle bir şey söyleyeyim o zaman, switchlerden anlamadığım için aslında biraz cahil cahil yazdım konuya açıklamayı. Küçük enter'a alışmaya çalışabilirim eğer Red Switch dediğiniz şey benim istediğim o tıkır tıkır tuşa basma hissiyatını verebilen bir klavye ise.

Şöyle bir şey söyleyeyim o zaman, switchlerden anlamadığım için aslında biraz cahil cahil yazdım konuya açıklamayı. Küçük enter'a alışmaya çalışabilirim eğer Red Switch dediğiniz şey benim istediğim o tıkır tıkır tuşa basma hissiyatını verebilen bir klavye ise.
Tuşa bastığı zaman ses çıkartsın gibi bir şey istiyorsanız Blue Switch almanız gerek. Red Switch, sessiz bir Switchtir.

Yeni konular

Geri
Yukarı