F/P multimetre önerisi

Ben kullanıyorum profesyonel alet değil. Diğerlerine göre sevdiğim özelliği duvardaki elektrik kablosunu NCV özelliği ile tespit edebiliyorum. Alınabilir ama 100 TL bütçede profesyonel makine öneremem. Bu bütçe için en iyisidir. Uni-t markasının bu fiyatta farklı ürünleri de var. Kendine uygun olanı al. Multimetreler - Uni-T Türkiye
Siparişi verdim hocam. Bende zaten pens ampermetresi var yani aşırı yüksek gerilimleri ölçecek güzel bir aletim var. Amacım eğitimde yararlanabileceğim dayanıklı bir şeydi. Bu tam benlik gibi. Fakat C+ modeli daha pahalı arasındaki fark ne anlamadım yazarsanız sevinirim.

Siparişi verdim hocam. Bende zaten pens ampermetresi var yani aşırı yüksek gerilimleri ölçecek güzel bir aletim var. Amacım eğitimde yararlanabileceğim dayanıklı bir şeydi. Bu tam benlik gibi. Fakat C+ modeli daha pahalı arasındaki fark ne anlamadım yazarsanız sevinirim.
Özel özellikler, 2mF kapasitans testi (UT33A +); pil testi (UT33B +); sıcaklık ölçüm fonksiyonu (UT33C +); temassız voltaj (NCV) testi (UT33D +). Bunlardan dolayı fiyat farklılığı var.
En pahalısı A sonra C, B ve D olarak belirlenmiştir.

Mesele o değil çalışırken kontrol edebiliyor mu? Deneyin sapmalar göreceksiniz zaten profesyonel aletler ile yarıştırmanın gereği yok. Bu dediklerinizi normal pens ampermetre ile de yapabilirsiniz.
Dediğinize katılıyorum Fluke ile 100 liralık multimetre bir değil. Tamam fiyat farkı da var ama biri profesyonel değil.🙂

Geri
Yukarı