F/P Notebook önerisi

Lady Hellbender

Kilopat
Merhaba,

Toshiba Satellite L50 (L50D-C-11P) kullanıcısı olarak maalesef miadını doldurmuş bulunmakta (Bataryanın ömrü çoktan doldu artık şarj bile olmuyor, adaptor zort, işlemci yavaştan son nefesini verecek, desteği yıllar önce kesildi vs.). Bunun üzerine yeni bir F/P notebook arayış içerisindeyim ancak aradığım kriterler biraz basit düzeyde ve bu düzeyde olan notebooklar konusunda özellikle fiyat konusunda az çok bilgim olduğu için sizden önerilerinizi almak istedim.

Aradığım kriterler:
  1. Genel olarak günlük kullanım için ve özellikle RTP (Uzak Masaüstü Bağlantısı) ile şirket bilgisayarlarına bağlanılacak.
  2. Bataryası mümkün olduğunca uzun olmalı. (ha bire şarjda tutmak veya şarj etmek özellikle remote (uzaktan çalışma) olarak çalıştığım adaptörle/prizle işimi epey zorlaştırıyor.)
  3. Oyun açısından kesinlikle buradan oynamıyorum, haliyle oyun bilgisayarım mevcut.
  4. Sadece SSD olması (Limit: 500 GB) benim için yeterlidir. SATA veya M.2 vesaire olması fark etmez.
  5. 8 GB RAM yeterlidir. (16 GB de olabilir ancak fiyatı muhtemel aşacaktır.)
  6. İşlemci konusunda tamamen size bırakıyorum. (Yazılım ile uğraşıyorum ancak RTP ile şirket bilgisayarımdan çalıştığım için aman aman yüksek bir işlemciye ihtiyaç duymuyorum.)
  7. İşletim sistemi olarak FreeDOS olabilir, fark etmez.
  8. Bütçe belirleyemiyorum çünkü F/P ve günlük kullanım açısından notebookların fiyat konusunda çok fazla bilgim yok.
Önerileriniz ve ilginiz için şimdiden teşekkür ediyorum,

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı