F/P oyuncu kulaklığı önerisi

G PRO X kullanıyorum. Kendi ayarları ile ses kalitesi çok iyi değil, fakat uygulama üzerinden ses ayarı yapabiliyorsun. Hazır sunulmuş "sound 3.0" diye bir hazır ayar mevut. Şöyle diyeyim birçok kaliteli denilebilecek kulaklık kullandım veya deneyim ettim (Cloud Alpha - 2, Corsair Void - HS60, Razer BlackShark v2X vs.) Bunun kadar güzel ses verebilen bir kulaklık görmedim. Rekabetçi tarafında CS'de le, Valorant'ta yücelik biri olarak çok rahat ses kasabiliyorum. Dizi, film ve animelerde çok net ve güzel ses alabiliyorum. Müzik tarafında özellikle basslarda çok memnunum, bildiğin kulaklık kontrolcü gibi titriyor, ayrıyeten sesler gayet net. Malzeme kalitesinin gerçekten güzel olduğunu dokununca hissediyorsun. Önermediğim tek tarafı mikrofon olur. Kayıtlarda sesim iyi gelsede, özellikle Discord üzerinden kiminle konuşsam, sesimin çok patladığı ve robotik geldiğini söylediler. Düzinelerce ayar yapsamda bir türlü çözemedim, sonrasında harici bir mikrofon satın aldım. Bu kulaklık dışında sana iki adet daha kulaklık öneririm. Biri zaten diğer arkadaşların dediği Cloud 3, diğeri bütçeni aşabilirsen Sennheiser game zero olur. Cloud 2 şahsi olarak artık almaman gerektiğini düşünüyorum. Güzel bir kulaklık olsa da eskimiş bir kulaklık.

Eki Görüntüle 2157479

Bahsettiğin sound 3.0ı bende kullanmıştım zamanında ama o kulaklığın performansını bilmiyorsun 😂 asıl sesini alsaydın ne derdin acaba.

Siz böyle deyince merak ettim şimdi. Kullandığınız ses ayarlarını atabilir misiniz? Veya hazır ayar vs. varsa ismini söyleyebilir misiniz? :)

İlk öncelikle anakartınız iyi ses veriyorsa sonrası iyi haber, ilk öncelikle kulaklığı kasanın önüne ses kartsız şekilde takın sonrasında Windows ses karıştırıcısı seçeneklerinden kulaklık ya da headphones yazar bunların dışında hiçbirisini seçme, yazılımdaki 7.1i kapat yazılımı komple sil, Windows ses yerinde uzamsal sesi kapat, hepsi bu bir deneyin bakalım nasıl olacak sonra bana bildirin 🙂

2 hafta önce HS80 aldım, bilhassa mikrofonuyla ön plana çıkan çok iyi bir kulaklık. Öneririm.
Mikrofon kısmı çok önemli değil, iyi kötü anlaşılıyor olması yeterli. Film ve müzik için ses kalitesi 1. önceliğim zaten aynı zamanda rekabetçi oyunlar da oynadığımdan oyun performansı da kötü olmasını istemiyorum, HS80 hakkında çok fazla kötü inceleme, yorum gördüm. Cloud 3 mantıklı gelmeye başladı ama onda da ses kalitesi konusunda şikayetler var çok arada kaldım.

İlk öncelikle anakartınız iyi ses veriyorsa sonrası iyi haber, ilk öncelikle kulaklığı kasanın önüne ses kartsız şekilde takın sonrasında Windows ses karıştırıcısı seçeneklerinden kulaklık ya da headphones yazar bunların dışında hiçbirisini seçme, yazılımdaki 7.1i kapat yazılımı komple sil, Windows ses yerinde uzamsal sesi kapat, hepsi bu bir deneyin bakalım nasıl olacak sonra bana bildirin 🙂
Ayrıca şeyi de belirteyim, eski bir laptop kullanmaktayım ve ses kartımın iyi olduğunu sanmıyorum kendi adıma.

2 hafta önce HS80 aldım, bilhassa mikrofonuyla ön plana çıkan çok iyi bir kulaklık. Öneririm.
Uzun kullanımda rahatsız olduğunu söyleyenler var hocam siz ne düşünüyorsunuz?

Mikrofon kısmı çok önemli değil, iyi kötü anlaşılıyor olması yeterli. Film ve müzik için ses kalitesi 1. önceliğim zaten aynı zamanda rekabetçi oyunlar da oynadığımdan oyun performansı da kötü olmasını istemiyorum, HS80 hakkında çok fazla kötü inceleme, yorum gördüm. Cloud 3 mantıklı gelmeye başladı ama onda da ses kalitesi konusunda şikayetler var çok arada kaldım.

Ayrıca şeyi de belirteyim, eski bir laptop kullanmaktayım ve ses kartımın iyi olduğunu sanmıyorum kendi adıma.

Uzun kullanımda rahatsız olduğunu söyleyenler var hocam siz ne düşünüyorsunuz?

Laptopların ses şiddeti genelde iyi oluyor bildiğim kadarıyla, bir denemeniz lazım yukarıda yazdıklarımın aynısını yapın buradaki tek fark tahminimce laptopun tek kulaklık jack girişi olduğu oraya takın. Oyun içinde bir test edin hangi kulaklığı kullanıyorsun.

Laptopların ses şiddeti genelde iyi oluyor bildiğim kadarıyla, bir denemeniz lazım yukarıda yazdıklarımın aynısını yapın buradaki tek fark tahminimce laptopun tek kulaklık jack girişi olduğu oraya takın. Oyun içinde bir test edin hangi kulaklığı kullanıyorsun.
Şuanda James Donkey 710 çok uzun zamandır kullanıyorum ve aşırı yıprandı, ses kalitesi de mikrofon kaliteside kötü.

Kullanmadım hiç o kulaklığı, dediğim ayarları bir deneyip yazın bana belki sesi iyidir.
Hocam zaten ses kartı yok, 7.1'i de oyunlar haricinde kapalı tutuyorum.

Kullanmadım hiç o kulaklığı, dediğim ayarları bir deneyip yazın bana belki sesi iyidir.
Hocam bütçem aslında 3-3.5k civarındaki kulaklıklara yeterli ancak fazla vermek de istemiyorum bi yandan beklentimi karşılayacaklarından şüpheliyim, 2-3k arasında önereceğiniz ses kalitesi ve malzeme kalitesinin iyi diyebileceğiniz bir kulaklık var mı?

Hocam bütçem aslında 3-3.5k civarındaki kulaklıklara yeterli ancak fazla vermek de istemiyorum bir yandan beklentimi karşılayacaklarından şüpheliyim, 2-3K arasında önereceğiniz ses kalitesi ve malzeme kalitesinin iyi diyebileceğiniz bir kulaklık var mı?

Logitech Pro X birçok şeyi karşılıyor üzmez sizi ama yazılımı kötü, zaten yazılımsız kullanmak çok iyi.

Hocam bütçem aslında 3-3.5k civarındaki kulaklıklara yeterli ancak fazla vermek de istemiyorum bir yandan beklentimi karşılayacaklarından şüpheliyim, 2-3K arasında önereceğiniz ses kalitesi ve malzeme kalitesinin iyi diyebileceğiniz bir kulaklık var mı?

Yalnız oyunlar hariç 7.1 kapatıyorum demişsiniz aslında tam tersi 7.1i oyunda kapatıp sadece filmlerde açmalısın ses boğulması ondan dolayı yaşıyorsun 🙂 sen dediklerimi harfiyen yerine getirip dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı