F/P PSU önerisi

Extramemes

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
AMD sistemi oyunlarda sürekli yüksek FPS olmasına rağmen akıcılık problemi yaşadığım için -i7-14700 -4070 Ti sistem ile değiştirdim sadece monitör (Alienware AW2521HFla) ve PSU (Gigabyte G750h) yeni sistemde kullanmaya devam ettim. Neredeyse bütün oyunlarda hala problem yaşıyorum. Aklıma son gelen PSU değişmek oldu. 1000W gen5 oluyor sanırım yeni nesil F/P önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU ile akıcılıgın ne alakası var cozemedim, monitör Hz kaynaklı durum. 60Hz cihazda deneyin sorun cozulur.

Mevcut monitörüm 240Hz, 600FPS oynadığım oyunu neden 60Hz monitör ile oynayayım.

PSU ile akıcılıgın ne alakası var cozemedim, monitör Hz kaynaklı durum. 60Hz cihazda deneyin sorun cozulur.

Pek anlamam fakat güç kaynağının işlemciyi anakartı veya ekran kartını tam besleyemediği ve bundan dolayı oyunlarda anlık FPS düşmesi ve akıcılık problemi yaşadığımı düşündüm mesela BF2042 oynuyorum 200FPS bir anda 10FPS düşüyor ve bütün akıcılık gidiyor.

Son düzenleme:
Fazla FPS aldığın icin yırtılma yasıyorsun, oyun takılıyor gibi geliyor. 240FPS sabitle veya daha akıcı oldugunu gorursun.
240 yerine 300 sabitlerse daha iyi olur.

Fazla FPS aldığın icin yırtılma yasıyorsun, oyun takılıyor gibi geliyor. 240FPS sabitle veya daha akıcı oldugunu gorursun.

CS2'den örnek vereyim FPS sabitleme ve dikey eşitleme ayarını açtım fakat çözüm olmadı.

240 yerine 300 sabitlerse daha iyi olur.

250FPS'e sabitledim karşıma rakip çıktığında veya mouse çevirince FPS düşüyor anlık takılmalar başlıyor.

CS2'den örnek vereyim FPS sabitleme ve dikey eşitleme ayarını açtım fakat çözüm olmadı.

250FPS'e sabitledim karşıma rakip çıktığında veya mouse çevirince FPS düşüyor anlık takılmalar başlıyor.
Her şeyiniz güncel mi? Donanımsal durmuyor sıkıntınız.

Evet 1 hafta önce format attım öncesinde Windows 11 kullanıyordum belki sorunlarım çözülür diye Windows 10'a geçtim sürücülerim vs. güncel.

Memtest86 ile RAM'lerini test eder misin? Ayrıca OCCT ile PSU testi yap, sorun varsa ortaya cıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı