F/P RGB Klavye Önerisi

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Aklımda bayramdan sonra CM Masterkeys Lite modeli olan RGB Klavye setini alma gibi bir düşüncem var. Fakat bu fiyat aralığında başka, daha iyi seçenekler var mı? Veya daha ucuz bir F/P ürünü klavye var mı? Bayram indirimi falan gelir mi? Önerilerinize ve görüşlerinize açığım. Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz model fiyatı olarak lider konumda. Bütçemi arttırım derseniz 1-2 model daha var. Corsair K55, Logitech G213, SteelSeries Apex150. Kalite olarak bu 4 modelin arasında çokta fark göremiyorum aslında. Birazda kişisel tercih meselesi. CoolerMaster bildiğim kadarıyla aralarından en ucuz olanı, alınabilir bence. Yukarıdaki yorumda Corsair K55 indirimdeymiş, bence kaçırılmaması gereken bir fiyata. Klavyede çok fazla özellik var diğer rakiplerine göre.

Olabilir.
CM ve bunun arasında kalsam bu mu olurdu?
Bahsettiğiniz model fiyatı olarak lider konumda. Bütçemi arttırım derseniz 1-2 model daha var. Corsair K55, Logitech G213, SteelSeries Apex150. Kalite olarak bu 4 modelin arasında çokta fark göremiyorum aslında. Birazda kişisel tercih meselesi. CoolerMaster bildiğim kadarıyla aralarından en ucuz olanı, alınabilir bence. Yukarıdaki yorumda Corsair K55 indirimdeymiş, bence kaçırılmaması gereken bir fiyata. Klavyede çok fazla özellik var diğer rakiplerine göre.
Bugün bir araştırmasını yapayım. Olmadı ona yönelirim. Baya makul gözüküyor.

Corsair K55 vs CM Masterkeys Lite L
- Bilek desteği K55’de var, CM modelinde yok. (Takılıp çıkarılabilir ve ergonomisi iyi.)
- K55’de yazılım desteği var, CM modelinde yok.
- CM modeli 6 katmanlı RGB ışıklandırma sunarken K55 3 katmanlı RGB sunuyor; yani CM ışıklandırma konusunda daha başarılı.

Yerinizde olsam K55 alırdım.

- Bilek desteği K55’de var, CM modelinde yok. (Takılıp çıkarılabilir ve ergonomisi iyi.)
- CM modeli 6 katmanlı RGB ışıklandırma sunarken K55 3 katmanlı RGB sunuyor; yani CM ışıklandırma konusunda daha başarılı.

Ek olarak Multimedya tuşlarını unutmamak lazım. Kimisi için önemli değildir bu tuşlar. Mesela benim için olmazsa olmazdır.

Masterkeys Lite L Combo modelimizi tercih edebilirsiniz. Memnun kalacaksınız.
Bayram veya karne indirimine girecek mi?
Ek olarak Multimedya tuşlarını unutmamak lazım. Kimisi için önemli değildir bu tuşlar. Mesela benim için olmazsa olmazdır.
Aslında çok kullanmıyorum onları. Mekanik his ve RGB için alacağım. Işıklandırma olayı hoşuma gidiyor.

Forumda Corsair'in bilek desteğinden memnun olmayanlar da var. Işıklandırmanın iyi olması daha önemli. Çünkü ön plan benim için RGB ışıklandırması.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı