F/P Sistem Tavsiyesi

Arkadas 144hz bir monitor alamayacagina gore gereksiz bir masraf.
Burada konu zaten arkadaş değil. O sadece ucuz ve performanslı bir sistem istemiş. Konu profesyonel oyuncular ile ilgili. Emin ol 2000 TL'lik bir bilgisayar ile 5000 TL'lik bir bilgisayarın oyun CS:GO veya LOL'da olsa performans farkı üst düzey oluyor. 60FPS aldığın bir PC'de bir sis yersin FPS 30-35'e kadar düşer ve hiçbir zevk alamazsın. Ve artık ben bu zamanda APU toplamanın gereksiz olduğu kanısındayım. Ve aynı zamanda böyle düşük bütçeli sistemler için SSD'nin bir anlamı yok. Bu da benim tercihim buyrun ;
Ekran Alıntısı.PNG

İyi de profosyonellerin neredeyse hepsi 144hz monitörde oynuyor ayrıca 60 ile 300 arasında inanılmaz bir akıcılık farkı var (cs go için konuşuyorum)
60 FPS ile 300 FPS arasındaki fark, 60 ile 144 arası kadar.

150 FPS üzeri aldığında hepsi çöp.

Benim düşüncem 60Hz monitör ile 80-90 FPS verebilecek bir sistem yeterli, fazlası ego.

60 FPS ile 300 FPS arasındaki fark, 60 ile 144 arası kadar.

150 FPS üzeri aldığında hepsi çöp.

Benim düşüncem 60Hz monitör ile 80-90 FPS verebilecek bir sistem yeterli, fazlası ego.
Eminim ki hayatında hiç 300 fps cs go oynamamışsın o ikisi arasındaki fark bariz belli aşırı akıcılık farkı var.Ayrıca 80-90 fps yeterli diyosun da sen gir bi yayında cs go oynayan profosyonellere bak yayındayken bile 250-300 fps ile oynuyolar bu adamların kafası yok mu neden bu kadar para vermişler sence bu sistemlere

Fark bariz mi olay monitorde zaten 60 hz de ben istersem 500 alayim ne fark eder her turlu 60 hissedilecek. 144 hz bir monitor alamayacagina gore?

Burada konu zaten arkadaş değil. O sadece ucuz ve performanslı bir sistem istemiş. Konu profesyonel oyuncular ile ilgili. Emin ol 2000 TL'lik bir bilgisayar ile 5000 TL'lik bir bilgisayarın oyun CS:GO veya LOL'da olsa performans farkı üst düzey oluyor. 60FPS aldığın bir PC'de bir sis yersin FPS 30-35'e kadar düşer ve hiçbir zevk alamazsın. Ve artık ben bu zamanda APU toplamanın gereksiz olduğu kanısındayım. Ve aynı zamanda böyle düşük bütçeli sistemler için SSD'nin bir anlamı yok. Bu da benim tercihim buyrun ;
Eki Görüntüle 161202
APU toplamak hic de gereksiz degil temiz bakildiginda guzel performans veren bir sistem dusuk butcedeki kullanicilar icin.

Yav abi gerçekten bende 60hz monitöre sahibim herşey en yükseğe alınca 60 en düşüğe alınca 300 oynuyorum o kadar fark var ki anlatamam 60fps de oyun oynanmaz hale geliyor

Eminim ki hayatında hiç 300 fps cs go oynamamışsın o ikisi arasındaki fark bariz belli aşırı akıcılık farkı var.Ayrıca 80-90 fps yeterli diyosun da sen gir bi yayında cs go oynayan profosyonellere bak yayındayken bile 250-300 fps ile oynuyolar bu adamların kafası yok mu neden bu kadar para vermişler sence bu sistemlere
Arkadasim adam yayin yapiyor gitmis para vermis bu kardesimiz sadece basit oyun oynayacak ve 250-300 fps in anlami yok ki. Bana bir acikla 60 hz de istersen git 400 fps al ben 70 alayim ayni.

Yav abi gerçekten bende 60hz monitöre sahibim herşey en yükseğe alınca 60 en düşüğe alınca 300 oynuyorum o kadar fark var ki anlatamam 60fps de oyun oynanmaz hale geliyor
Sana soyle soyleyim bu adam zaten 70-80 oynar en az diye dusunuyorum normal ayarlarda niye full ayar alip 60 altina dusmek istesin ki? Adamda butce varsa ben de isterim gidip titan x koymak fakat butce yok. 60hz bir monitorde oyle yuksek bir ekran karti koymak sacma.

Arkadasim adam yayin yapiyor gitmis para vermis bu kardesimiz sadece basit oyun oynayacak ve 250-300 fps in anlami yok ki. Bana bir acikla 60 hz de istersen git 400 fps al ben 70 alayim ayni.
Dostum sen beni yanlış anladın ben bu arkadaş için konuşmuyodum genel olarak konuştum bu fiyata zaten o kadar fps'e gerek yok yeterlidir haklısın yani.

Dostum sen beni yanlış anladın ben bu arkadaş için konuşmuyodum genel olarak konuştum bu fiyata zaten o kadar fps'e gerek yok yeterlidir.
Normal bir e-spor oyuncusu icin apu yeterli diye dusunuyorum. Birbirimizi yanlis anladiysak ozur dilerim kendimi aciklayamamisimdir. APU performansi iyi bir performans yani elbette ekran daha iyidir.

Arkadaşlar bir arkadaşım var durumu pek iyi değil şu an bir sistem toplayabilmek için çalışıyor sizlerden ricam DDR3-4 farketmez en ucuza LOL 60 FPS oynatabilecek bir sistem tavsiye eder misiniz?

Düzeltme : 1080 2. el bir monitör bulup aldık, monitör hariç olursa çok yardımcı olmuş olursunuz.

Resimdeki sistemi 300w dahili (göz zevkine göre) 100 liralık kasa ve 50 liralık 320gb 7200rpm hdd 750+150 900 liraya dediğin oyunları 1080p de ultra ayarlarda oynayabilirsin :)

Dosya Ekleri

• 750tl.PNG
    750tl.PNG
    23,2 KB · Görüntüleme: 109
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı