F/P sistemi toplamak 2600X vs R5 3600

İslemciyi R5 3600 seçin ekran kartını RX 5700xt degil RX 5700 seçin. İstege bağlı harddisk ekleyin çok güzel olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bu kadar kafa karışıklılığına gerek yoktu :) sadece 5800 TL ile 4000 TL olan sistemleri karşılaştırıcaktık ama yine de teşekkürler.
4000 TL sistemi almanız daha mantıklı olacaktır aradaki 1800TL fark için değmez eğer FPS farkına razı olursanız.
4000 TL sistemi almanız daha mantıklı olacaktır aradaki 1800TL fark için değmez.
Söylediğin değişiklikler hangi sistemde olacak kafam karıştı da :)
Vok gamer sistemde olacak ama bütçen uygunsa seç uygun değilse da 1660 Ti sistemi seçmen mantıklı olur.

Nedene önermezsin, foruma katılalı 1 haftan olmuş. Kaliteli ve BIOS güncelleme sonuna kadar sunan bir anakart.
Ben ASUS'un B450 ana kartını önermiyorum. Gigabyte donanım özelliklikleri olarak daha F/P'a yatkın fakat foruma katılma süremle bir alakasını var mıdır?

Ben asus un b450 ana kartını önermiyorum gigabyte donanım özelliklikleri olarak daha f/p a yatkın fakat foruma katılma süremle bir alakasını varmıdır

Sen önermiyorsun diye bir şey yok, önerdiğin parçalar 7000TL aşıyor. X570 ile B450 karşılaştırmayalım. B450 tarafında alabileceği en iyi Anakart MSI B450 Tomahawk Max'dir. ASUS yıllardır Anakart üreten bir firma ve Tuf serisindeki anakartı F/P anakart, ve Bios güncellemelerini sunuyor. AMD 3000 serisinden işlemcileri güncellemeyle destekliyor.

Sen önermiyorsun diye bir şey yok, önerdiğin parçalar 7000TL aşıyor. X570 ile B450 karşılaştırmayalım. B450 tarafında alabileceği en iyi Anakart MSI B450 Tomahawk Max'dir. ASUS yıllardır Anakart üreten bir firma ve TUF serisindeki anakartı F/P anakart, ve BIOS güncellemelerini sunuyor. AMD 3000 serisinden işlemcileri güncellemeyle destekliyor.
Bir yanlıslık yapıp arkadaşı başka bir kişiyle karıştırdım o yüzden o sistemi yazmıştim ve sonra düzelttim ASUS B450 yerine Gigabyte B450 anakartı önerdim F/P açısından.
Bir yanlıslık yapıp arkadaşı başka bir kişiyle karıştırdım o yüzden o sistemi yazmıştim ve sonra düzelttim ASUS B450 yerine Gigabyte B450 anakartı önerdim F/P açısından.
ASUS'un iyi bir firma olduğunu biliyorum ama F/P ürünlerde bence Gigabyte daha başarilı fonanım açısından yazıl konusunu bilemem ama.

4000 TL sistemi almanız daha mantıklı olacaktır aradaki 1800TL fark için değmez eğer FPS farkına razı olursanız.

Vok gamer sistemde olacak ama bütçen uygunsa seç uygun değilse da 1660 Ti sistemi seçmen mantıklı olur.
Tavsiye için teşekkür ederim ben kararımı verdim 4000 tl olan sistemi tercih edeceğim.

Bu da bence gayet mantıklı. 1660 Super ve 2600X yerine 1000 TL farka RTX 2060 ve 2700X alıyorsunuz. 5800TL olandan daha fazla FPS verir.
Edit: Anakartın stoğu bittiği için +21,58 TL olan MSI B450 seçeneği seçmek gerekiyor.

Son düzenleme:
B
Tavsiye için teşekkür ederim ben kararımı verdim 4000 tl olan sistemi tercih edeceğim.
Bu arada bilgi vermek istiyorum,detaylı bir araştırmadan sonra rx 5700 probleminin ısınma ile akakalı olduğunu ve sadece referans kartlarda olduğunu gördüm.
B

Bu arada bilgi vermek istiyorum,detaylı bir araştırmadan sonra rx 5700 probleminin ısınma ile akakalı olduğunu ve sadece referans kartlarda olduğunu gördüm.
1080p oyunculuk için 4000tl sistem yeter de artar fazla masrafa girmeye gerek yok onun yerine güzel bir monitör akabilirsiniz(msi optix g24c4-HepsiBurada)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı