F/P SSD tavsiyesi

ozzzzy

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 7700
Asus Prime B650M-A Wİ Fİ
Corsair 32 GB 6000MHz
Corsair Rm850e
Corsair 4000d Airflow
Samsung 970 EVO Plus 1 TB
Asus Rog Strix 3090 White OC 24GB
Merhaba. Yeni dizdiğim sistemim için SSD arıyorum. İçerisinde 1 adet MLD M300 var. 1 TB. Windows'u tavsiye ettiğiniz SSD'ye kuracağım. Fiyat olarak 500 GB için Max 1200 TL eğer 1 TB olursa 1500 TL'ye kadar çıkabilirim.

ASUS Prime B650M-A Wi-Fi AMD B650 soket AM5 DDR5 6400(OC)MHz mATX Gaming (oyuncu) anakart kullanıyorum.

DRAM olursa iyi olur.

Sistemi buna kurun, MLD'yi depolama olarak kullanırsınız.
1 ay kadardır takip ediyorum 1300 TL bandından aşağıya fazla düşmedi normalde 1000 TL'ye ve altına çok rahat bulunabilen bir SSD idi. Lakin son gelen zamlardan dolayı durum böyle. Hazır Amazon'un indirimi varken kaçırmayın derim.

Anakartımdan dolayı bir sorun olur mu?

@ozzzzy yok hocam bir sıkıntı olmaz. Zaten iki tane yuvanız var biri PCIe 5.0 diğeri 4.0. Bu SSD maalesef PCIe 3.0 ama üzmez kolay kolay. Vaad ettiği değerleri kolaylıkla alırsınız.

1 ay kadardır takip ediyorum 1300 TL bandından aşağıya fazla düşmedi normalde 1000 TL'ye ve altına çok rahat bulunabilen bir SSD idi. Lakin son gelen zamlardan dolayı durum böyle. Hazır Amazon'un indirimi varken kaçırmayın derim.
Amazon.com.tr Hocam bana okuma yazma değerleri düşük geldi. Ben olsam sistem için bu SSD'yi kullanırdım

Amazon.com.tr Hocam bana okuma yazma değerleri düşük geldi. Ben olsam sistem için bu SSD'yi kullanırdım

Hocam 500 GB için bu fiyat yüksek değil mi? Bu banda değerleri yüksek başka model bulunmaz mı?

Hocam 500GB için Max 1200TL demiştiniz o yüzden bunu önerdim bana kalırsa bence de pahalı. Sistemle gelen MLD'nin okuma yazma oranı da iyi ama o gün geçtikçe değerleri bayağı düşüyormuş diye okudum. Samsung EVO'lar piyasanın en kalitelileri ona göre bir seçiminiz olsun.

Hocam 500GB için Max 1200TL demiştiniz o yüzden bunu önerdim bana kalırsa bence de pahalı. Sistemle gelen MLD'nin okuma yazma oranı da iyi ama o gün geçtikçe değerleri bayağı düşüyormuş diye okudum. Samsung EVO'lar piyasanın en kalitelileri ona göre bir seçiminiz olsun.

Tamamdır hocam eyvallah.

Tamamdır hocam eyvallah.
Hocam 1 TB için ne önerirsiniz? Fiyatı 1700-1800e çıkarabilirim.

@twona @Yuspedile
Ayrıca pci 3 ile 4 arasında ne fark var?

Arkadaşlar 2.el ama hiç açılmamış 1 haftalık bir ssd buldum. Samsung 970 Evo Plus 1 TB. Fakat Amazon Deutsch’dan alınma. Garantisi yok yani ve fiyatı 1500 TL sizce alınır mı?

Son düzenleme:
Tamamdır hocam eyvallah.

Hocam 1 TB için ne önerirsiniz? Fiyatı 1700-1800e çıkarabilirim.

@twona @Yuspedile
Ayrıca PCI 3 ile 4 arasında ne fark var?

Arkadaşlar 2.el ama hiç açılmamış 1 haftalık bir SSD buldum. Samsung 970 EVO Plus 1 TB. Fakat Amazon Deutsch'dan alınma. Garantisi yok yani ve fiyatı 1500 TL sizce alınır mı?

PCI-e 3.0 ve PCI-e 4.0 arasındaki en büyük fark veri aktarım hızı ya da çıktı (throughput) değeridir. PCI-e 3.0'ın çıktı değeri şerit başına saniyede 1GB'dir. Bu da veri aktarım hızı ya da toplam bant genişliğinin 32GB/sn olması anlamına gelir. Şerit başına sunduğu aktarım hızı PCI-e 3.0'ın iki katı olan PCI-e 4.0, 64GB/sn değerine varan aktarım hızı sağlar.

Eğer hiç kullanılmadığına emin olabilirsen alabilirsin fiyatı gayet iyi ama sahteleri var mı inan bilmiyorum RAM'lerin replikası olabiliyor.

PCI-e 3.0 ve PCI-e 4.0 arasındaki en büyük fark veri aktarım hızı ya da çıktı (throughput) değeridir. PCI-e 3.0'ın çıktı değeri şerit başına saniyede 1GB'dir. Bu da veri aktarım hızı ya da toplam bant genişliğinin 32GB/sn olması anlamına gelir. Şerit başına sunduğu aktarım hızı PCI-e 3.0'ın iki katı olan PCI-e 4.0, 64GB/sn değerine varan aktarım hızı sağlar.

Eğer hiç kullanılmadığına emin olabilirsen alabilirsin fiyatı gayet iyi ama sahteleri var mı inan bilmiyorum RAM'lerin replikası olabiliyor.
Aldım hocam ürünü. Replika olup olmadığını nasıl test edebilirim?

Geri
Yukarı