F1 2019 Klavye Deneyimi Nasıldır?

Berkay3510

Centipat
F1 2019 almayı düşünüyorum. Her ne kadar günümüz için çok abartılacak bir fiyat olmasa da en nihayetinde 92 TL gibi bir para vereceğim. Ayrıca klavye ile oyunu oynayacağım eğer alırsam. Alan arkadaşlar var mı klavyeyle oyun deneyiminde bir sorun olur mu? Assetto Corsa denedim klavye ile bir facia oldu :) Deneyen ya da tahmini olan arkadaşlardan bir ufak yorum rica ediyorum. (İlk kez F1 serisi oyun oynayacağım)

F1 serisini 2016 serisinden beri oynuyorum ayrıca 20 seneye yakındır da takip ediyorum. Öncelikle oyun kendini bir önceki seriye göre geliştirmiş, çok detay vermeyeceğim ama parasına değiyor.

Soruna gelince klavye ile oynanıyor evet ( bu arada F1 oyunları nasıl oynanır diye bir başlık vardı oraya da bakabilirsin) ancak kesinlikle direksiyon ile aynı tadı vermiyor. Buna ek olarak kariyer modu seviyor ve oynuyorsan ya da oynayacaksan ve benim gibi %100 ısınma ve eleme turları oynuyorsan klavye ile bazı testleri geçemeyecek ve bazı puanlardan feragat etmen gerekecek.

Benim tavsiyem gerçek zevki almak istiyorsan yanına direksiyon seti de alman olacaktır.

Ben PS4 kolunu takıp oynuyorum. Eğer elinde varsa Xbox One veya PS4 kolu gayet zevkli ve rahat oluyor. F1 bir simülasyon oyunu olduğu için klavye ile oynarken lastikleri çok yakarsın. Bu da büyük bir dezavantaj oluyor. Gerçek hayatta olduğu gibi oyunda da lastik neredeyse her şey demek.

Klavye ve PS4 koluyla attığım turlar arasında en az 1 saniye farkediyor. Bu da çok büyük bir fark. Ama dediğim gibi en büyük problem yarışın sonlarına doğru lastiklerin bitmesi.

Not: Klavye ile Monaco'da 6. virajı (Grand Hotel Hairpin) dönmen imkansız. 😃😃

Geri
Yukarı