F1 2019 yavaş kalkış sorunu

Steella

Kilopat
Daha fazla  
En güçlü arabaya sahibim ama kalkışta yavaş kalkıyorum. Diğer sürücülere tur bindiriyorum ama kalkışta çok yavaş kalkıyorum. 20. sıradaki sürücü beni geçiyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Klavye ile oynuyorum.

Devri sabit tut 6 bin gibi. Daha sonra debriyajdan elini çek ve kademeli olarak gazı arttır. Klavye ile bunu yapamazsın, çünkü kademeli olarak gaza basamadığın için her türlü patinaja düşüyor. Şunu tavsiye ederim ışıklar yanarken dip gaz yapma son ışıkta yanınca birden kaza basmayı dene zamanlamayı tutturursan güzel kalkabilirsin.

Beni de genelde kalkışta geçiyorlar. Deneme fırsatım olmadı ama geçen günlerde Youtube'da bir videoda adamın 5 ışık boyunca gaza basmadığını, sadece son kırmızı ışık yandığında gaza basmaya başladığını gördüm. Kalkışta da bir sorun yaşamamıştı. İstersen bir deneyebilirsin.

O derece kötü kalkmayı nasıl başarıyorsun? Kalkar kalkmaz 4'e atıp gaz bırakıp sonra 3'e downshift yapıp gaz verip Fuel Rich ve ERS Overtake yapsan -ki kesinlikle optimal değil- en kötü 5. olarak falan gelirsin ilk dönüşe. Alternatif olarak TC'yi orta yap, zaten klavyede orta koldaki kapalıyla eşdeğer.

2019'da kalkış sıkıntısı vardı klavye ile oynayanlar için. 2020 oyununda düzeltilmiş. 2020'de böyle bir sorun yaşamıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı