Çözüldü F1 22 ego dumper hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

saiddogru

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8x2 2400mhz
Ekran kartı
asus rtx 2060 dual oc
Anakart
Asus b560 5000mhz
İşlemci
İntel İ5-11400
F1 22 oyunun herhangi bir yerinde fark etmeksizin (oyun açılırken, ana menüde, yarışın ortasında veya yarış bittiğinde) 5 saniye kadar donuyor ve ego dumper crash hatası veriyor. 600 TL verdiğim oyunu doğru dürüst oynayamamak çok canımı sıkıyor açıkçası. Bu, satın alıp oynadığım ilk F1 oyunu fakat internetten baktığımda önceki senelerdeki F1 oyunlarında da böyle hata verdiğini gördüm. Bunun bir çözüm var mı? Yazarsanız çok sevinirim.

Çözüm
Hocam nasıl değiştireceğiz bunu Manuel olarak?

Senin için ben direk config dosyasını atayım en düşük ayarlardaki.

Eklediğim dosyanın uzantısını .txt'den .xml'e çevirip klasöre at.

1681928838485.png

Kırmızı çerçevelediğim yerdeki çözünürlüğü kendi monitörüne göre değiştirmen yeterli.
Hatanın ekran görüntüsünü paylaşır mısınız? Hatta alabilirseniz bir de rapor alın:

Grafik ayarlarının hepsini Low'a alıp dener misin? Aynısı bende de oluyordu böyle çözmüştüm. Büyük ihtimal memory leakten oluyor hata.

Son olarak ise oyunu açtığında herhangi bir overlayi olan program kullanma.

1656948616876.png

Böyle bir hata veriyor hocam.

Grafik ayarlarının hepsini Low'a alıp dener misin? Aynısı bende de oluyordu böyle çözmüştüm. Büyük ihtimal Memory leakten oluyor hata.

Son olarak ise oyunu açtığında herhangi bir overlayi olan program kullanma.

Oyuna giremediğimden ayarları da değiştiremiyorum. Steam overlayı da kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1440881

Böyle bir hata veriyor hocam.

Oyuna giremediğimden ayarları da değiştiremiyorum. Steam overlayı da kapalı.

1. Press Windows Key + R and type %USERPROFILE%
  2. Open Documents > My Games > F1 22 > hardwaresettings > hardware_settings_config
Belgelerim > Oyunlarım > F1 22 > hardwaresettings > hardware_settings.config dosyasını notepad ile açıp manuel olarak değiştirmeyi dener misin?

1. Press Windows key + r and type %userprofıle%
  2. Open documents > my Games > F1 22 > hardwaresettings > hardware_settings_config
Belgelerim > oyunlarım > F1 22 > hardwaresettings > hardware_settings. Config dosyasını notepad ile açıp manuel olarak değiştirmeyi dener misin?

Ayarları Low yaptım ama sonuç aynı. Güncelleme ile düzelir mi yakında? Üstte de belirttim daha önce hiç F1 oyunu satın almadım. O yüzden pek bir bilgim yok.

Ayarları Low yaptım ama sonuç aynı. Güncelleme ile düzelir mi yakında? Üstte de belirttim daha önce hiç F1 oyunu satın almadım. O yüzden pek bir bilgim yok.
Bilemiyorum ki canım benim ben aynı sorunu böyle çözmüştüm. F1 2022 için çıkan Game Ready driver yüklü mü?

Peki direk aşağıda belirttiğim F1 22 klasörünü silip açmayı deneyebilir misin?

Belgelerim > Oyunlarım > F1 22

2 kez zaten silmiştim, şimdi bir kez daha sildim. Sonuç yine değişmiyor. Çok garip gerçekten bugün sabah 1,5 saat kadar sorunsuz oynadım ama şimdi tekrar girmeye çalışınca hata veriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı