F1 bu sezon hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hocam Red Bull da bunun olması zaten bekleniyordu sezon başında ancak sezon başlayalı 2 ayı geçmişken Ferrari motorlu 4 aracın yolda kalması beklenmiyordu.

Aslında Mercedes şu zıplama sorununu çözüp şampiyonluğa oynarsa daha eğlenceli geçiceğini düşünüyorum 3 takım tek şampiyonluk.

Hocam neredeyse aynı düşünceye sahibiz bende sizin gibi düşünüyorum Ferrari sezona başladığı gibi devam edebilseydi güzel sonuçlar belki çıkabilirdi rb için ise şu anlık belki problem olmasa da ileride çıkan problemler için çözüm üretemeyebilir dediğiniz gibi ancak rb de sürücü performansıda gerçeken üst seviyede farkındaysanız geçen senenin kötü perezi son yarışta çıkarttığı iş ile takımda kaldı ve bu sezon da mükemmel bir iş yaparak başladı İspanya GPsinde Max'ın geçemediği russellı tek seferde geçmişti bu sezon perezin hakkını yedi rb açıkçası birkaç yarışta önde götürürken maxa saldı ama görevi bu oda pek karşı çıkamıyor ancak 1. sürücü olsaydı bu sene şampiyon olması olasıydı perezin.
Haklısın Perez'e şampiyonluk verilebilir ama RB öyle düşünür mü bilmiyorum. Bu biraz şuna benziyor Vettel yerine Webber'e verilmesi gibi. O yüzden RB Perez'e çok fırsat vermez. Carlos araca alışamadı sezon başı olduğu 2 DNF fazla puan kaybettirdi SF'ye. Charles harika ilerliyor ama ona yetişemeyen bir takım var. Strateji bakımından vasat bir takım. Aynı olayı Seb'de yaşadığı için üzülüyorum Charles'e. RB bence markalar şampiyonluğunu da alır pilotluğu da alır.

3 takım tek şampiyonluk çok güzel olur. 2012 sezonu gibi olur.

Daha yakın mücadele falan filan olacak diye o kadar yenilik oldu, yine 2 takım diğer 8 takıma 1 saniye fark atıyor tur başına.
Çünkü bütçe sınırı tek başına aradaki mesafenin azalmasına yeterli gelemez. Takımların mühendisleri birbirinden farklı ve bu nedenle farklı fikirler ortaya çıkıyor. Büyük takımların mühendisleri daha iyi, bu nedenle yine öndeler. Tabii Ferrari 2 3 yıldır bu araç üzerinde çalışıyordu o avantajı var ama ona rağmen geçen sene son yarışa kadar şampiyonluk mücadelesi veren Redbull ile yakınlar.
RedBull dominasyonu.
Ferrari hariç diğer takımlara karşı bu iki takım çok daha hızlı. Dominasyon tabiri çok doğru olmaz daha erken, bu sene iki araç arasında mücadele olacak gibi duruyor. Şu an momentum ve inisiyatif Redbull'un elinde.
Haklısın Perez'e şampiyonluk verilebilir ama RB öyle düşünür mü bilmiyorum.
Perez, Verstappen seviyesinde bir pilot değil. Monaco da iyi performans gösterdi de Perez şampiyonluk adayı olamaz. Verstappen yaşadığı 2 DNF ikisi arasındaki puan farkını az olmasına sebebiyet verdi. Perez'in sezon sonuna kadar Monaco performansını sürdürmesi çok çok zor. Ayrıca RB18'in ön tarafı Verstappen'in istediği şekilde çalışmıyor, bu da özelikle sıralamalarda Verstappen'in işini zorlaştırıyor.

Son düzenleme:
Çünkü bütçe sınırı tek başına aradaki mesafenin azalmasına yeterli gelemez. Takımların mühendisleri birbirinden farklı ve bu nedenle farklı fikirler ortaya çıkıyor. Büyük takımların mühendisleri daha iyi, bu nedenle yine öndeler. Tabii Ferrari 2 3 yıldır bu araç üzerinde çalışıyordu o avantajı var ama ona rağmen geçen sene son yarışa kadar şampiyonluk mücadelesi veren Redbull ile yakınlar.

Ferrari hariç diğer takımlara karşı bu iki takım çok daha hızlı. Dominasyon tabiri çok doğru olmaz daha erken, bu sene iki araç arasında mücadele olacak gibi duruyor. Şu an momentum ve inisiyatif Redbull'un elinde.

Perez, Verstappen seviyesinde bir pilot değil. Monaco da iyi performans gösterdi de Perez şampiyonluk adayı olamaz. Verstappen yaşadığı 2 DNF ikisi arasındaki puan farkını az olmasına sebebiyet verdi. Perez'in sezon sonuna kadar Monaco performansını sürdürmesi çok çok zor. Ayrıca RB18'in ön tarafı Verstappen'in istediği şekilde çalışmıyor, bu da özelikle sıralamalarda Verstappen'in işini zorlaştırıyor.
Aynen. Zaten şampiyona içinde olsa bile RB önceliği Max'a verir.

Haklısın Perez'e şampiyonluk verilebilir ama rb öyle düşünür mü bilmiyorum. Bu biraz şuna benziyor vettel yerine Webber'e verilmesi gibi. O yüzden rb Perez'e çok fırsat vermez. Carlos araca alışamadı sezon başı olduğu 2 dnf fazla puan kaybettirdi Sf'ye. Charles harika ilerliyor ama ona yetişemeyen bir takım var. Strateji bakımından vasat bir takım. Aynı olayı Seb'de yaşadığı için üzülüyorum Charles'e. Rb bence markalar şampiyonluğunu da alır pilotluğu da alır.

3 takım tek şampiyonluk çok güzel olur. 2012 sezonu gibi olur.

Bende pereze verilceğini düşünmüyorum rb 2. sürücüsüne bırakmaz şampiyonluğu ancak çeko ya yazık olacak.

Geçen günlerde DTS izlerken Horner'ın şu demeçini görmüştüm, "bir gün Mercedes'in dominasyonu bitecek ve çok uzun sürmeyecek" gibisinden.
Sanırım bu sene başardılar ama seneye neler olacak asıl soru o.

Geri
Yukarı