F1 nasıl pistleri ezberlerim?

Rosso569

Decapat
Daha fazla  
Kendimi oldukça geliştirdim artık yarış çizgileri olmadan oynamak istiyorum ancak İtalya gibi kolay pistlerde bile 50 60 tur pratik yapmama rağmen frenlemelerde çok hata yapıyorum bunun bir yöntemi vb. var mıdır?

Kendimi oldukça geliştirdim artık yarış çizgileri olmadan oynamak istiyorum ancak İtalya gibi kolay pistlerde bile 50 60 tur pratik yapmama rağmen frenlemelerde çok hata yapıyorum bunun bir yöntemi vb. var mıdır?
Yanlarda fren için 200, 150, 100 ve 50 tabelaları var. Onlara göre frenlemeyi deneyebilirsin. Veya Monza'da oynuyorsan, pit çizgisinin bittiği yerde bas frene (1. viraj). 2.virajda 50'yi görür görmez bas. Ve sonrası gelir.

Viraj mesafe tabelalarını ezbere biliyor pilotlar. Sorsan şu virajda 80 metrede freni köklüyorum vb. şeklinde duyabilirsin. Bir yerleri referans alman gerekiyor. Virajların nerede, ne kadar sert dönüşlü olduğunu vb. zamanla deneyimleyerek ezberliyorsun.

Oturup ezbere çalıştıklarını sanmıyorum. Denemeler ile optimum konumu bulup ona alışıp ezberlemiş oluyorlar.

Viraj mesafe tabelalarını ezbere biliyor pilotlar. Sorsan şu virajda 80 metrede freni köklüyorum vb. şeklinde duyabilirsin. Bir yerleri referans alman gerekiyor. Virajların nerede, ne kadar sert dönüşlü olduğunu vb. zamanla deneyimleyerek ezberliyorsun.

Oturup ezbere çalıştıklarını sanmıyorum. Denemeler ile optimum konumu bulup ona alışıp ezberlemiş oluyorlar.
Simülatöre giriyorlar.

Pistlerdeki viraj mesafe tabelalarına bakarak ve Vavien.'in dediği gibi pist üzerinde sabit olan, virajlara yakın belirli noktalar belirleyerek fren mesafe ve şiddetinizi ayarlamalısınız. Bir piste tamamen alışmak için 300-400 tur da gerekebilir.

Tur sayını arttırman gerek, Assetto Corsa'da nürburgring pisti üzerinde 500+ turum vardır yine de hata yapıyorum. Tabelalar etkili fakat deneyimlemeden düzeleceğini zannetmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı