Çözüldü F12 Boot Menüsünde UEFI Windows USB'si Gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kadirea

Decapat
UEFI seklinde Windows 10 kurulumu yapamıyorum. Legacy seklinde Boot'u neyden yapmasi gerektiğini secebiliyorum ama UEFI'da bunu secemiyorum. Flash diski Technopat rehberini izleyerek hazırladım. F12 ile Boot Manager kısmına girdigimde ise resimde belirttiğim flash takili olmasina ragmen bos bir ekran beni karsiliyor.

20190724_163725.jpg
20190724_163725.jpg
20190724_163752.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Konuyu kapatabilirsiniz...Ah benim eşşek kafam...Sorun Rufus ayarlarını yaptıktan sonra ISO'yu seçtiğimde rufusun ayarları sıfırlamasıymış. Çok üzgünüm sizleri de yordum, şuan UEFI biçimde Windows'umu kuruyorum.
  • Secure Boot'u da devreye sokup denediniz mi?
  • Legacy kurulumu da aynı USB ile mi yaptınız?
  • Cihazın modeli nedir?
  • USB 2.0 portunu denediniz mi?
  • Evet secure botu devreye sokup denedim.
  • Evet legacy kurulumu aynı USB ile yaptım.
  • Aspire a315-53g i5-7200 mx130 modeli.
  • USB 2.0 portunu denemedim deneyip döneceğim.
Usb türünü fat32 olarak ayarlar isen sorun kesin çözülür.
Deneyeceğim teşekkür ederim.

Evet secure botu devreye sokup denedim.
Evet legacy kurulumu aynı usb ile yaptım.
Aspire a315-53g i5-7200 mx130 modeli
Usb 2.0 portunu denemedim deneyip döneceğim

Deneyeceğim teşekkür ederim
Hocam flash bellek dosya sistemini fat32 yap kesin görünür. Aynı sorun bende de olmuştu fat 32 yaptım direk BIOS'ta gözüktü.

Konuyu kapatabilirsiniz...Ah benim eşşek kafam...Sorun Rufus ayarlarını yaptıktan sonra ISO'yu seçtiğimde rufusun ayarları sıfırlamasıymış. Çok üzgünüm sizleri de yordum, şuan UEFI biçimde Windows'umu kuruyorum.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı