F1'de Grid Kızları Kaldırıldı!

darth_turko

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği öğrencisi
Selamlar üzücü bir haber vereceğim sizlere :) Liberty, F1'in haklarını aldığından beri değişiklikler yapıyor. Rezalet Halo sisteminden tutun da 2018'de uygulanacak olan 3 motor kuralı. Şimdi bu saçma sapan kurallara bir yenisi eklendi: Grid kızları kalkıyor. Belki diyeceksiniz "olum işiniz, gücünüz mü yok? Görmeyiver sen de" ama bu F1'in bir geleneğiydi. Bu futboldan Milli marşları ve takımların selamlaşmasını kaldırmak gibi bir şey olduğunu düşünüyorum. Siz de bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? @BERWAR @SideWinder

F1 izlemeye uzun bir zaman ara vermiştim bu saçma sapan kurallar gelmeye başladığından beri. Çünkü artık tek tip ve zevksiz yarışlar oluyordu. Her neyse çok fazla teknik bilgim yok bu konularda ama son sezon bence gayet iyiydi. Zevkli yarışlar oldu. Yeni sezonda da izlemeye devam edeceğim. Ama bu kızların olayı iyi olmuş. Gelenek vs. tamam da bu tarz organizasyonlarda tamamen obje olarak kullanılıyor kadınlar. Bu durumdan uzun zamandır rahatsız oluyorum. Sadece F1 değil, çeşitli dövüş sporlarında da bu mevcut. Kısacası, kalktığı iyi olmuş.
Not: Henüz kesinleşmiş bir durum değil anladığım kadarı ile. Sadece düşünülüyormuş.

Son düzenleme:
Bence çok önemli bir konu değil ama gelenekselcilik açısından yanlış bir karar olmuş. Gerçi çok umrumda olmadı çünkü 2010'daki puanlama ve akla sığmayan kural değişikliklerinden sonra takip etmeyi bırakmıştım.

@Thomas Shelby FIA Dünya Motor Sporları Konseyidir, F1 yöneten FIA değil Liberty Media şirketidir. Halo sistemini de getiren de ikisidir açıkçası.

@Yararsız Üye 2010 yılından sonra gelen puanlama sistemi gayet mantıklı, rekabeti artırmaya yönelik bir plan. Eski sistem puanlamanın dezavantajı çoktu, galibiyetin pek bir önemi yoktu, bir pilot yarış dışı kaldığında da bunu ileri yarışlarda telafi etmekte daha zordu.

@Sercan1096 Dediğin yorumun doğru ancak bana göre kaldırılması yanlış. Geçen sene çekişmeli bir sezon oldu. Bu yıl bu çekişme daha da artacaktır, Mercedes hala en iyi otomobile sahip, umarım 4 yıllık hegemonyası son bulur, geçen sene Ferrari çok yaklaşmıştı ancak Azerbaycan da Vettel'in sinirlerine hakim olamaması ve Singapur yarışındaki kazası, Malezya, Meksika ve Japonya yarışlarındaki teknik arızalar yüzünden Ferrari şampiyonluktan oldu.

Barcelona testlerinde de Mercedes oldukça hızlı görünüyor, Ferrari, Redbull, Mclaren ve Renault takımları da ciddi ilerleme sağlamış, Mercedes geçen seneye göre daha da güçlenmiş. Umarım Mercedes bu sene de şampiyon olmaz.

Barcelona'daki testleri çok yakından takip edemedim ama ilk başlarda Vettel gayet iyiydi sonradan Hamilton geldi tozunu aldı ortalığın yine. Ferrari açısından işler bu sene iyi gider umarım.

Hamilton orta sert lastiklerle 1 tur attı son günde Mclaren'in attığı hiper yumuşak lastikli turdan yarım saniye daha hızlıydı. Barcelona testlerine her şeyi ifade etmiyor ama Mercedes sezona güçlü bir şekilde ve favori bir şekilde yine başlayacağı kesin. Barcelona pistindeki değerler haftaya daha da iyileşecektir, Avustralya da her şey belli olur. Bazı takımlar hala hız saklıyor. Mercedes de bunlardan birisi. Ferrari testlere iyi başladı Vettel testin üçüncü gününü lider tamamladı. Redbull, Mclaren ve Renault geçen seneye göre epey ilerleme sağlamışlar. Açıkçası Mercedes'i yenmek çok zor olacak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı