Formula 1'in Yeni Logosu

Yeni logoyu beğendiniz mi?

• Evet, gayet hoş gözüküyor.

Oy: 3 37,5%
  • Hayır, gözlerim kanadı. Ayrıca eskisinin neyi vardı ki?

Oy: 5 62,5%

• Oy verenlerin toplamı
    8

darth_turko

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği öğrencisi
Selamlar ahali. Yaklaşık 1 sene önce F1'in ticari ve yayın haklarının sahibi Liberty oldu. Yaşlı milyoner "dayı" Ecclestone'dan sonra F1'e son yıllarda azalan - özellikle v4 motorlara geçişten sonra - ilgi ve taraftar kaybını azaltmak adına birtakım değişiklikler yapmıştı, yapmaya da devam edecek. Bu değişiklikler fena değildi hatta belki de daha fazla seyircinin dikkatini çekti. Özellikle Amerika GP öncesi pilot tanıtımı (Pilot tabelalarını tutan ablalar da ayrı bir renk katmıştı )... Fakat gelelim logo değişikliğine. Ah be Liberty sen ne yaptın.

Eski logoda dikkatli bakınca gizli bir "1" vardı. Gerçekten hoş bir ayrıntıydı. Bu arada eski logoyu merak edenler için atayım:
IMG_5947.JPG

Şimdi de biraz yeni logo hakkında konuşalım. Hiçbir özelliği yok. Liberty gerçekten bu tasarım için para vermiş midir? İşte yeni logo:
IMG_5948.JPG

Bu tüketim dolu dünyamızda bazı ikonlaşmış simgeler, logolar vardır. Teknoloji sektöründen tutun otomotive, otomotivden giyime, giyimden gıda sektörüne... Technopat logosunu değiştirse, Ferrari logosunu değiştirse ya da Nike logosunu değiştirse garipsemez misiniz? Bu logolar tek başına marka gibidir. Özdeşleşmiştir artık "elma" deyince birçok insanın aklına Apple'ın gelmesi gibi bir şey. Bunu sadece ben söylemiyorum 4'er kez F1 Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel bile yeni logoyu beğenmediklerini söylediler.

Neyse biraz (!) lafı uzattım :) Sıktıysam affola. Yeni logoyla ilgili herkesten yorumlar bekliyorum. Bu arada F1'in resmî YouTube kanalının Yen'i logoyu paylaştığı videonun linkini atayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dislike atmadan geçmeyelim lütfen :)

İnsanı F1'den uzaklaştıran birçok sebep varken yeni logo bunların üstüne tüy dikmek gibi bir iş. Ben materyal tasarım severim, yeni nesil tasarımlar güzeldir ama bu halde olmaz.

Rekabet gelse yine güzel olur, açıkçası hala izlemekten zevk alıyorum ama 4 yıldır Mercedes çok üstün, bu sene Ferrari ayak uydurmaya çalıştı Singapur, Japonya ve Malezya da yaşanan talihsizlikler yüzünden Ferrari şampiyonluğu kaçırdı. Motor seslerinde iyileştirme olacak. Benim F1 de en sevdiğim araba Ferrari F2004 aracıydı, gelmiş geçmiş en hızlı F1 aracı sanırsam. Tasarım olarak daha iyi araçlar var yalnız. Seneye gelecek 3 motor kullanma zorunluluğu da eleştirilecek bir durum.

Rekabet gelse yine güzel olur, açıkçası hala izlemekten zevk alıyorum ama 4 yıldır Mercedes çok üstün, bu sene Ferrari ayak uydurmaya çalıştı Singapur, Japonya ve Malezya da yaşanan talihsizlikler yüzünden Ferrari şampiyonluğu kaçırdı. Motor seslerinde iyileştirme olacak. Benim F1 de en sevdiğim araba Ferrari F2004 aracıydı, gelmiş geçmiş en hızlı F1 aracı sanırsam. Tasarım olarak daha iyi araçlar var yalnız. Seneye gelecek 3 motor kullanma zorunluluğu da eleştirilecek bir durum.
Evet F2004, Ferrari araçlarındaki ''kağnı'' tabirini yıkan model oldu. :)

3 motor ise alt seviyedeki takımların çıkmasını sağlar. HAAS ve Alonso'ya bol şans. Zira en çok motor sorunu yaşayan onlar...

@SideWinder Açıkçası Alonso berbat bir araçta yarışıyor, Mclaren şasi olarak iyi olsa da Motor olarak Honda nedeniyle berbat yıllar yaşadı. Alonso bence kariyerini iyi yönetemedi, Ferrari de 5 yıl boyunca şampiyonluk yaşayamadı, Ferrari o zamanlar kötüydü ancak Alonso ilk senesinde Ferrari de yarışırken şampiyonluğu kendi eliyle son yarışta Vettel'e kaybetti. Geldiği ilk senede Ferrari çok hızlıydı, sonraki yıllarda Ferrari çok kötüydü ama Alonso yine iyi işler başardı. Bana göre şu an aktif pilotlar arasındaki en hızlı pilot Alonso'dur. 2 şampiyonluğu olması kariyerini iyi yönetememesinden kaynaklanıyor, Ferrariden sonra Mclaren firmasına geçmesi de hayal kırıklığı oldu. Şu an en hızlı pilotlar olarak ilk sırada ben Alonso'yu görüyorum, daha sonra Vettel ve Hamilton geliyor bana göre. Umarım seneye Alonso şampiyon olur, Ferrari takımını tutsam da Alonso'ya bir sempatim var. HAAS mı bu takımı seviyor musun? Gelecek sene Sauber takımı sürpriz yapabilir.

@SideWinder Açıkçası Alonso berbat bir araçta yarışıyor, Mclaren şasi olarak iyi olsa da Motor olarak Honda nedeniyle berbat yıllar yaşadı. Alonso bence kariyerini iyi yönetemedi, Ferrari de 5 yıl boyunca şampiyonluk yaşayamadı, Ferrari o zamanlar kötüydü ancak Alonso ilk senesinde Ferrari de yarışırken şampiyonluğu kendi eliyle son yarışta Vettel'e kaybetti. Geldiği ilk senede Ferrari çok hızlıydı, sonraki yıllarda Ferrari çok kötüydü ama Alonso yine iyi işler başardı. Bana göre şu an aktif pilotlar arasındaki en hızlı pilot Alonso'dur. 2 şampiyonluğu olması kariyerini iyi yönetememesinden kaynaklanıyor, Ferrariden sonra Mclaren firmasına geçmesi de hayal kırıklığı oldu. Şu an en hızlı pilotlar olarak ilk sırada ben Alonso'yu görüyorum, daha sonra Vettel ve Hamilton geliyor bana göre. Umarım seneye Alonso şampiyon olur, Ferrari takımını tutsam da Alonso'ya bir sempatim var. HAAS mı bu takımı seviyor musun? Gelecek sene Sauber takımı sürpriz yapabilir.
Yok HAAS'ı sevip sevmememden değil. Araçları çok arıza yaptığı için dedim onu. :)

Ayrıca Sauber de Alfa Romeo ile birleşti. Umarım iyi iş çıkarırlar.

Alonso hakkında sana katılıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı