F1'e basmadan bilgisayarın açılmaması

AbdurrahmanK

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba akadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi kullandığım anakart ve modeli Asus H81m-plus. Sizlerden yardımcı olmanızı istediğim bir konu var. Bilgisayarı açtığımda F1 tuşuna basmadan ilerleme yapmıyor. F1 bastığım zaman anakartın ez mode denilen bios ayarlarına giriyor. Yani demek istediğim kısacası direk olarak neden Windows ekranı gelmiyor? İlla F1 tuşuna basıp sonra biostan çıkıp öyle mi geçmek zorundayım bu anakartta?

Bilen bi arkadaş yok mu?

F1 to resume mi yazıyor?

Aynen sadece F1 to resume yazıyor. Herhangi bir hata kodu veya mesajı yok. F1'e bastığım zamanda ez mode denilen bios ekranına geçiyor. Ordan da exıt yaparak windowsa geçiyorum.

F1'e basman gereken ekranın alt kısmında mutlaka bir hata metni vardır. O metni buraya yaz.

Herhangi bir hata mesajı veya kodu yok. yukarıda ki mesajda da yazdığım gibi F1 to resume yazıyor sadece.

Aynen sadece F1 to resume yazıyor. Herhangi bir hata kodu veya mesajı yok. F1'e bastığım zamanda ez mode denilen bios ekranına geçiyor. Ordan da exıt yaparak windowsa geçiyorum.

Herhangi bir hata mesajı veya kodu yok. yukarıda ki mesajda da yazdığım gibi F1 to resume yazıyor sadece.
Bios girin. Default settings yapın ve save and exit tıklayın. Sorun çözülecektir.

Çok yüksek ihtimalle harici diskinde hata var başıma gelmişti. Bios boot içerisinde boot ayarlarını S.M.A.R.T check için F1'e basılmasını isteme şeklinde ayarla ve en yakın zamanda verilerini yedekle.

Bios girin. Default settings yapın ve save and exit tıklayın. Sorun çözülecektir.

Denedim fakat sorun çözlmedi.

Çok yüksek ihtimalle harici diskinde hata var başıma gelmişti. Bios boot içerisinde boot ayarlarını S.M.A.R.T check için F1'e basılmasını isteme şeklinde ayarla ve en yakın zamanda verilerini yedekle.

Sorun çözüldü arkadaşlar. @Setheleh arkadaşın dediği gibi boot ayarlarda error cod F1 Enable idi kapatınca düzeldi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı