Facebook hesabım ele geçirildi ve her şey sıfırlandı

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar merhaba. Bugün telefonumda Facebook hesabımdan çıkış yapıldığını gördüm. Aynı bilgilerimle giriş yapıldığımda ise hesap adımın göbek adım ile değiştirildiğini ve her şeyin silindiğini gördüm. Sadece 1 tane grubum duruyor. Mail adresime baktığımda pazartesi telefon numaramın ve şifremin değiştirildiğini gördüm ama ben yapmadım. Hesap kurtarma kısmına telefon numaramı yazınca bir kendi normal Facebook adım bir de isim olarak telefon numaram olacak şekilde iki hesap çıkıyor. Kendi adım olana tıklayınca başkasının e-posta adresinin önizlemesini görüyorum. Telefon numarasında tıklayınca sadece e-postanın ilk harfi görünüyor ve benimkiyle aynı. Ama ona da kod gelmiyor. Facebook hesap kurtarma kısmı da yetersiz kalıyor burada. Ne yapabilirim? Hesap 2009'dan kalma ve içinde sayamayacağım kadar anım var. Bunun bir çözümü var mı?

Benim de çalınmıştı. Kurtarmaya T.C. kimliğimin resmini falan attım ama hiçbir işe yaramadı. Facebook bu işlerde zayıf galiba. 1 ay sırf kurtarmakla uğraştım ama nafile. Geçmiş olsun.

Yüzünüzün olduğu bir fotoğrafı önceden Facebook'a yüklediyseniz kurtarırsınız. Sandığınızın aksine Facebook hesap kurtarma protokolleri gayet etkilidir.

Baş harfini gördüğünüz mail adresi sizin değil, hesabınızı ele geçiren kişinin büyük ihtimalle. Buraya tıklayarak hesabını nasıl geri alacağını öğrenebilirsin. E-posta ve telefon numarası değiştirilmiş olan hesapları kurtarmak için "şifremi unuttum" kısmı kullanılmaz.

Çözüm yollarını uygulayın, olmaz ise yine konuşalım.

Yüzünüzün olduğu bir fotoğrafı önceden Facebook'a yüklediyseniz kurtarırsınız. Sandığınızın aksine Facebook hesap kurtarma protokolleri gayet etkilidir.

Baş harfini gördüğünüz mail adresi sizin değil, hesabınızı ele geçiren kişinin büyük ihtimalle. Buraya tıklayarak hesabını nasıl geri alacağını öğrenebilirsin. E-posta ve telefon numarası değiştirilmiş olan hesapları kurtarmak için "şifremi unuttum" kısmı kullanılmaz.

Çözüm yollarını uygulayın, olmaz ise yine konuşalım.
Hocam telefonumda Meta hesaplar kısmında hesabım görünüyordu ve dondurulmuş yazıyordu. Giriş yap dediğimde dondurmayı kaldırdı ve iki faktörlü doğrulama istedi. Ele geçiren kişi koymuş heralde. Erişimimin olmadığını belirttim ve kimlik fotoğrafımı attım. Yaklaşık 1 saat sonra geri alabildim hesabımı. İyi ki telefonda o şekilde açık kalmış yoksa zor olurdu muhtemelen. Açık kalmasına rağmen yine bayağı uğraştım. Ben geri aldıktan sonra siz yazmışsınız sanırım, sosyale şimdi girdiğim için yeni gördüm. Yine de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı