Bilgisayar ele geçirildi

393654

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, az önce bilgisayarım tam anlamı ile ele geçirildi. Elimden geldiği kadar kısa bir şekilde olanları anlatmaya çalışacağım. Öncelikle olayı yaşayan kardeşim ve arkadaşıydı ve arkadaşı ile ne zaman Discord'dan konuşsalar arkadaşının bilgisayarına ve benim bilgisayarıma bir şeyler oluyor. 2 gün önce ve dediğim gibi az önce bu durum yaşandı, bu 2 durumun yaşandığı zaman anında Kaspersky Total Security ile tam tarama yaptım ve bilgisayarımda virüs yok dedi Kaspersky.

Kardeşimin arkadaşına Kaspersky yükleyip tam tarama yapmasını söyledim ve Kaspersky güçlü bir virüs buldu, virüs silindi diye düşünüyordum fakat yine bilgisayarı saldırıya uğrayınca kafam karıştı. Kardeşim beni çağırdığında ve bilgisayara bir şeyler oluyor dediğinde başkasının bilgisayarını kontrol ettiğimi fark ettim. Klavyedeki Windows tuşu ile kendi bilgisayarıma döndüm ama bilgisayarımda virüs olmamasına rağmen başkası tarafından kontrol ediliyordu. Kardeşim saldırı esnasında bir fotoğraf kaydetmeyi başarmış şu anda fotoğrafı koyamayacağım ama tarif etmeye çalışacağım:

Görev çubuğunda, saatin yazdığı yerin hemen üstünde turuncu, Wi-Fi bağlantısı simgesi vardı. Benim asıl merak ettiğim şey şu: Eğer bilgisayarımda virüs yoksa ve sadece arkadaşım(kardeşimin arkadaşı dememden bıktığınızı düşünerekten arkadaşım diyeceğim) ile Discord üzerinden konuştuğumda bilgisayarım ele geçiriliyorsa bu nasıl oluyor?

Hocam maalesef mümkün değil, öyle bir görüntü yakalayamadım ve dediğim gibi Discord'u kökünden sildim.

Hocam flash belleğe Kaspersky Rescue Disk kurun aynı Windows kurar gibi. Sonra PC'yi flash bellekle başlatın tüm diskleri taratın virüs bulamama gibi sorun yoktur.
Eğer bir şey bulmadıysa PC de sorun vardır temiz kurulum yapın eğer virüs bulmazsa ve sorun devam ederse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam flash belleğe Kaspersky Rescue Disk kurun aynı Windows kurar gibi. Sonra PC'yi flash bellekle başlatın tüm diskleri taratın virüs bulamama gibi sorun yoktur.
Eğer bir şey bulmadıysa PC de sorun vardır temiz kurulum yapın eğer virüs bulmazsa ve sorun devam ederse.
Hocam Steam'dan çıkış yaptım, Discord'u sildim ve sanırım format atacağım. Zaten format atmayı düşünüyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı